Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, İzmir’de gerçekleştirdiğimiz aday tanıtım programında konuştu: “Bir HÜDA PAR’lının yönettiği bir belediyede yolsuzluk ve israf hiç olmayacak inşallah. Milletin malı son kuruşuna kadar millete hizmet için harcanacak. Milletin malı belediye başkanının ya da HÜDA PAR’ın reklamı için kullanılmayacak. Milletin malı çarçur edilmeyecek.”

İzmir Karabağlar Halk Eğitim Merkezi'nde Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katılımıyla 31 Mart yerel seçimleri için Aday Tanıtım Programımız gerçekleştirdi.

Düzenlenen programda, Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu; 4 büyükşehir, 1 il ve 47 ilçe olmak üzere toplam 52 belediye başkan adayını açıkladı.

Okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda, Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu bir konuşma gerçekleştirdi.

Konuşmasına Filistin gündemiyle başlayan Yapıcıoğlu, partimizin siyasi çizgisini ve Partimizin belediyeciliğinde vatandaşlarımızın nelerin beklediği gibi konulara değindi.

Değişmeyen gündemlerinin başında Filistin'in geldiğini, bu meselenin daima gündemde kalması gerektiğini söyleyerek sözlerine başlayan Yapıcıoğlu, “Orası bizim sızlayan yüreğimiz, kanayan yaramız. Maalesef dördüncü ayını dolduracak olan bu vahşet henüz devam ediyor. 4 aya yakındır yüreği orada atan pek çok insan meydanlara iniyor; gücü, kuvveti ellerinde bulandıranlar harekete geçsin diye haykırıyor. O zulmü duyurmaya, o hassasiyeti oluşturmaya, birilerini harekete geçirmeye çalışıyor. Fakat maalesef oradaki mücahitlerin sözcülerinden Ebu Ubeyde’nin dediği gibi dünya ikiye bölünmüş durumda; vicdansız suçlular ve aciz seyirciler. Vicdansızlar orada katliam yapmaya devam ediyorlar. Çocuk, kadın, yaşlı demeden sivillerin üzerine on binlerce ton bomba yağdırıyorlar. Yüz binlerce binayı yerle bir ettiler ya da oturulamaz hale getirdiler. 100 binden fazla insanı yaralı ve şehid etiler. Bunların yaklaşık yüzde yetmişi kadın ve çocuklardan oluşuyor. Bu yaralıların üçte biri bir uzvunu kaybetmiş. Çok ciddi yaralanmalar sonucunda uzuvlarını kaybedenler, uzuvlarını hastanedeki narkoz ve ilaç yokluğundan dolayı çoğu sefer uyuşturulmadan ve hijyenik olmayan ortamlarda kesiyorlar. Sezeryanla doğum yapmak zorunda olan kadınlar, yine ilaçsız bir şekilde, hamile kadınların bebekleri o şekilde alınıyor. Dünya buna seyirci.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde HAMAS Lideri İsmail Heniyye ile bir araya geldiğini ve Gazze’de ki son durumu müzakere ettiklerini söyleyen Yapıcıoğlu, “Daha geçen HAMAS'ın siyasi lideri İsmail Heniyye kardeşimle görüştüm. Vaziyeti sorduk, durum ne diye? Daha fazla ne yapabiliriz? Bunu müzakere ettik. Daha önce de farklı kademelerde görev yapan Filistinli kardeşlerimizle görüştük. Emin olun onların hiçbirisi bizlerin, buradaki insanların gidip orada, Gazze'de eline silah alıp onlarla birlikte savaşmalarını istemiyorlar. ‘Buna ihtiyacımız da yok’ diyorlar. Hadi diyelim ki siz askeri olarak bir şey yapamıyorsunuz, diyelim ki siz bize silah gönderemiyorsunuz, şu savunmasız kadınlara ve çocuklara su ve ekmek de mi gönderemiyorsunuz. Oradaki hastalara, oradaki yaralılara ilaç da mı gönderemiyorsunuz? Hadi siz siyonist rejime bir şey diyemiyorsunuz. Mısır’ın üzerine baskı kurup Refah Sınır Kapı’sının açılması için de elinizden hiçbir şey gelmiyor mu gerçekten?” ifadelerini kullandı.

“Gazze’de ki insanların direncini kıramadılar, kıramayacaklar inşallah”

Siyonist katilerin yağdırdığı tonlarca ağırlıktaki bombalarla tarihi yapılar, camiler, kiliseler, hastaneler, ambulanslar, fabrikalarını ve su depolarını vurduğunu; Gazetecileri, doktorları, hemşireleri, sağlık çalışanlarını, BM görevlilerini katlettiğini söyleyen Yapıcıoğlu, yaşanan vahşeti şu cümlelerle anlattı:

“Öldürdükleri insanların cesetlerini götürdüler, onların içini açıp iç organlarını çaldılar. Ya da esir aldıkları bazı insanları götürüp organlarını çaldıktan sonra derilerini yüzdüler ve cesetlerini ortaya attılar. Katlettikleri şehitlerin, defnedilmiş cesetlerini buldozerlerle mezarlıkların içine girerek yeniden yeryüzüne çıkardılar. Yasaklı silahlar kulandılar. Çiğnemedikleri hiçbir hukuk kuralı, ahlak kuralı, hiçbir insanlık değeri kalmadı. Her şeyi yaptılar. Uluslararası Adalet Divanı’nda soykırım suçundan dolayı aleyhlerinde bir hukuki süreç başlatıldı ve mahkeme geçtiğimiz hafta cuma günü bir karar verdi. Siyonist rejimin itirazlarını reddetti. Soykırım suçundan yargılanacaklarına hükmetti. Ama aynı kararda tabiri caizse ciğeri kediye teslim etti. İsraile dedi ki, ‘şu iddialarla ilgili düzenli bir gözlem yap ve bir ay sonra bana bir rapor getir.’ Bir anlamıyla şöyle dedi, ‘ey siyonist sana bir ay süre tanıyorum. Bu bir aylık süre içerisinde ne yapıyorsan yap. Bir ay sonra ben bir ateşkes kararı verebilirim tedbiren.’ Bir ay sonra orada kaç kişi hayata kalacak Allah bilir. Orada kaç insanın açlıktan, susuzluktan, ilaçsızlıkta ölmüş olacak? Onu hiç kimse kestiremiyor. Ama bildiğimiz bir şey var. Oradaki insanların azmini, direncini kıramadılar, kıramayacaklar inşallah.”

“Artık insanlık çok ciddi bir sınav verdiğinin farkına varmalıdır”

Siyonist işgal rejiminin kendi halkının dışında dünyanın birçok bölgesindeki destekçilerini de kaybettiğini belirten Yapıcıoğlu, “Bundan sonra bu memlekette birileri ‘biz israilin yaptıklarını kınıyoruz ama 7 Ekim'de HAMAS’ta bu saldırıyı başlatmasaydı. Siz neyinize güvenerek bu saldırıyı başlattınız’ diyenlere dikkat edin. Onlar işte siyonistlerin ilan etmedikleri o amaçlarına hizmet etmek için gönüllü olarak kalem sallayan ya da TV ekranlarında dolaşıp laf söyleyen insanlardır. Kendilerini açık etmiyorlar ama farkında olsunlar veya olmasınlar onlar siyonizme hizmet eden insanlardır. Gerçekten siyonist vahşiler sınır tanımıyor. Artık insanlık çok ciddi bir sınav verdiğinin farkına varmalıdır. Siyonizm Filistinlilere, Gazzelilere veya sadece Müslümanlara savaş açmış değil. Siyonizim dünyanın en tehlikeli ırkçılığıdır. Siyonizim kendileri dışındakileri insan kabul etmiyor. Onları öldürmek de dahil onlara karşı her türlü cürmü kendisinde bir hak olarak görüyor.” dedi.

“Siyonistlerin bir devlet olmadığını, bir terör örgütü olduğunu görün ve ona göre muamele edin”

İslam ülkelerine daha önceden de yapmış oldukları çağrıyı yineleyen Yapıcıoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanının da ifadesiyle, devlet gibi değil bir örgüt gibi hareket eden bu siyonistlerin artık bir devlet olmadığını, bir terör örgütü olduğunu görün ve ona göre muamele edin. Bir terör örgütü ile herhangi bir devletin, devlet muamelesi yaparak diplomatik ve siyasi ilişki kurması, onunla ticaret yapması, onunla anlaşmalar yapması yakışmaz. Bütün ülkelere çağrımızdır; bütün anlaşmalarınızı iptal edin, bütün ilişkilerinizi kesin, bütün limanlarınızı kapatın, hava sahalarınızı kapatın, uçaklara iniş izni vermeyin, oraya gidecek uçaklara kendi topraklarınızdan kalkış izni vermeyin. O limanlara gidecek gemiler sizin limanlarınızdan kalkmasın. İşgal ettikleri topraklarda kurdukları limanlardan hareket eden gemiler sizin limanlarınıza yanaşamasın. Bunu yapamıyor musunuz? Onları Kadir-i mutlak olarak mı görüyorsunuz? Çok ciddi zararlar göreceğinizi mi düşünüyorsunuz? Bakın o yenilmez ordu dediğiniz siyonist terör şebekesi, bir avuç mücahidin karşısında bile dört aydır hiçbir hedefini gerçekleştiremedi ve kayıplar vermekten de kurtulamıyor.” ifadelerini kullandı.

“55 İslam ülkesi var, Güney Afrika Cumhuriyeti Uluslararası Adalet Divanı’na götürüp dava açtı. Bu ayıp bize yeter”

Yapıcıoğlu sözlerine şu cümlelerle devam etti:

“Siz onlara herhangi bir şekilde tavır aldığınızda, ilişkilerinizi kestiğinizde ekonomik olarak zarara uğrayacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bundan dolayı mı geri duruyorsunuz? Mümkündür, olabilir ama biraz önce söyledim hedefinde belki sadece Filistin değil Nil’den Fırat'a ama şimdilik… Ondan sonra Nil'in ve Fırat'ın ötesine de bütün dünyaya hükmetme olan bir sapkınca düşünceden bahsediyoruz. Hedefinde siz de varsınız. Öyleyse sizi de hedefe koyan bir siyonist terör şebekesine karşı tedbir almanın bazı ekonomik sonuçları olacaksa varsın olsun. Bir tarafta insan hayatı söz konusuysa, bir tarafta kadınların, çocukların hayatı söz konusuysa, bir tarafta insanlar susuzluktan, açlıktan, ilaçsızlıktan ölüyorsa paranın hesabı yapılır mı? Biraz önce dediğim gibi eğer onları sindirebilirlerse eğer onları çiğneyip geçebilirlerse sıra size gelecek. Adamlar size de diş biliyor. Bütün dünyaya meydan okuyan bir avuç terörist, bütün dünyayı dize mi getirecek? Yoksa kendi hürriyetine, izzetine, haysiyetine sahip çıkan insanlara ‘sen kimsin, sen bunları yapamazsın’ mı diyecek? 55 İslam ülkesi var, Güney Afrika Cumhuriyeti Uluslararası Adalet Divanına götürüp dava açtı. Bu ayıp bize yeter.”

Yapıcıoğlu Filistin meselesiyle ilgili son olarak “Biz Filistin’i gündem etmeye, Filistin'in gündemimizde tutmaya ve Filistin için elimizden ne geliyorsa onu bedeli ne olursa olsun yapmaya devam edeceğiz inşallah.” dedi.

“Siyaset anlayışımız insan merkezlidir”

Konuşmasına yerel seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunarak devam eden Yapıcıoğlu, “Kalbimiz orada atsa da önümüzdeki yerel seçimlerde mutlaka oradaki kardeşlerimizin de kalbine sürur verecek, bir parça olsun onları ferahlatacak sonuçların alınması için herkesin çalışması ve çalışırken oradaki kardeşlerini de düşünmesi gerekir. 12 yıl önce partimizi kurup yola çıktığımızda ‘dürüst siyaset gerçek adalet’ şiarı ile ortaya çıktık. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde ilk defa sınırlı sayıda birkaç yerde belediye başkan adaylarımızı çıkardık. Dürüst belediyecilik gerçek hizmet dedik. Evet, bizim siyaset anlayışımız insan merkezlidir ve hedefinde adaleti gerçekleştirmek vardır. Ne olursa olsun mutlak surette aleyhimize gibi görünse de adaletten hiçbir surette ayrılmama sözü verdik. İnşallah biz bu sözümüzde duracağız ve bu anlayışımızı belediyecilikte de milletimize gösterme azim ve kararlılığındayız.” şeklinde konuştu.

“Yanlışı kim yaparsa yapsın yanlışa muhalefet etmeyi de görev bildik. İçimizden biri de yapsa hiç kimsenin yanlışına sahip çıkmadık”

Muhalefet anlayışlarında sadece yanlışa muhalefet etmenin olduğunu vurgulayan Yapıcıoğlu, “Muhalefet anlayışımızla ilgili siyaset sahasına çıktığımız günden beri aslında bizi izleyenler bizi takip edenler net bir şekilde şunu görmüştür ki; biz muhalefet ederken biz sadece yanlışa muhalefet ettik. Birilerinin yaptığı gibi iktidarda olan ne yaparsa yapsın mutlaka ona muhalefet etmek zorundayız gibi bir anlayışa hiçbir zaman sahip olmadık. Böyle bir pratiğimizde olmadı. Aynı zamanda yanlışı kim yaparsa yapsın yanlışa muhalefet etmeyi de görev bildik. Yanlışı içimizden biri de yapsa hiç kimsenin yanlışına sahip çıkmadık, yanlışını alkışlamadık. İnşallah bundan sonra da biz kimsenin yanlışına ortak olmayacağız. Onun yanlışını alkışlamayacağız, doğru muamelesi yapmayacağız.” diye belirtti.

“Milletin derdiyle dertlenen, sevinciyle sevinen duruşumuzu ve yürüyüşümüzü devam ettireceğiz”

“Başka işleri güçleri yokmuş gibi her gün bize laf saydıranlara inat biz kendi işimize bakacağız.” ifadelerini kullanan Yapıcıoğlu, “Mayıs seçimlerinde 4 arkadaşımızı parlamentoya gönderdikten sonra bizim muhalefet anlayışımız ya da bizim tarz-ı siyasetimiz biraz daha görünür olmaya başladı. Bizim görünür olmamızdan ciddi şekilde rahatsız olanlar oldu. Bize tahammül edemediklerini, bizim meclisteki varlığımızdan rahatsız olduklarını söyleyenler oldu. Hatta bizim kökümüzü kazıyacaklarını söyleyenler oldu. Onların meselelere yaklaşımı, değerlendirme biçimleri bu. Olsun, aç tavuk kendini darı ambarında zanneder. Milletin değerleriyle kavgalı olan, milletin inancıyla kavgalı olan, milletin tarihine cahil, milletin örfüne-kültürüne yabancı kalan insanlar zannediyorlar ki bu düşmanlıklarını, bu karşıtlıklarını, bu cehaletlerini derinleştirdikçe üste çıkacaklar. Başka işleri güçleri yokmuş gibi her gün bize laf saydıranlara inat biz kendi işimize bakacağız. Biz kendi milletimizin değerlerini savunacağız. Onlar gibi konuşan, onlar gibi dolaşan, onlar gibi giyen, onları gibi yaşayan, onlarla beraber ağlayıp onlarla beraber gülen, onların hissiyatıyla hislenen, onların derdiyle dertlenen, onların sevinciyle sevinen duruşumuzu, yürüyüşümüzü devam ettireceğiz inşallah. Adım adım her gün biraz daha bu davayı ileriye götüreceğiz, bu sancağı biraz daha yükseğe çıkartacağız Allah'ın izniyle.” dedi.

“Yönettiğimiz belediyelerde; milletin malı belediye başkanının ya da HÜDA PAR’ın reklamı için kullanılmayacak”

Siyaset tarzlarının parlementoda görüldüğü gibi belediyecilik anlayışlarının da görünür olmasını istediklerini belirten Yapıcıoğlu, belediyeciliğimiz de olacakları şu ifadelerle anlattı:

“Bir HÜDA PAR’lının yönettiği bir belediyede yolsuzluk ve israf hiç olmayacak inşallah. Milletin malı son kuruşuna kadar millete hizmet için harcanacak. Milletin malı belediye başkanının ya da HÜDA PAR’ın reklamı için kullanılmayacak. Milletin malı çarçur edilmeyecek. Milletin malı üç kuruş menfaati için fazladan bazı şirketlere ihale yoluyla hortumlar bağlanmak suretiyle akıtılmayacak. Yolsuzluk, rüşvet ve adam kayırma olmayacak. Haksızlık ve adaletsizlik zinhar olmayacak. Allah'ın izniyle alacağımız her bir belediyenin girişine ‘rüşvet alanda veren de melundur’ hadis-i şerifini asacağız. Hizmetler ihtiyaca göre şehrin neresinin ihtiyacı varsa hizmetler oraya akacak. Az laf çok iş olacak. İnşallah güvenli şehirler HÜDA PAR’la mümkün hale gelecek.”

“Bizim yönetim anlayışımızı en iyi ifade edebilecek kelimelerden bir tanesi de ‘emanet’tir”

Belediyeciliğimiz de olacaklar ve olmayacakları sıralamaya devam eden Yapıcıoğlu, “Biz insan merkezli siyaset derken ne için insan merkezli diyoruz? Bizim inancımız şudur; Rabbimiz Allah-u Teâlâ, insanı eşref-i mahlûkat olarak yaratmıştır. Yani yaratılmışların en şereflisi insandır. Öyleyse insana zarar veren hiçbir şey koruma görmeyecek. İnsana zarar verecek hiçbir durum hiçbir davranış hoş görünmeyecek, görmezden gelinmeyecek. Şehirler ve sokaklar güvenli hale gelecek inşallah. Çevre korunacak, Çünkü bizim yönetim anlayışımızı en iyi ifade edebilecek kelimelerden bir tanesi de emanettir. Emanetleri ehline vermek gerekir. Bu hayat ve bu beden bize emanettir. Çevre ve şehirler bize emanettir. Allah-u Teâlâ ahirette bizi, bize emanet edilen her şeyle ilgili sorguya çekecek. Hayata ve gelebileceği makamlara da emanet gözüyle bakan, kendisine emanet edilen makamlarda halkın kendisine emanet edilen malını harcarken elbette bu bilinçle hareket eden insandan; yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet, adam kayırma, adaletsizlik beklenmemeli.” ifadelerini kullandı.

“Her belediyede bir ya da birkaç HÜDA PAR’lı belediye meclis üyesinin bulunması bile bütün şehirlerimiz için kazanç olacaktır”

Yapıcıoğlu sözlerinin sonunda bir HÜDA PAR’lının bulunduğu herhangi bir mecliste kimsenin göstere göstere milletin malını çarçur edemeyeceğinin altını çizen Yapıcıoğlu, “İnşallah biz öncelikle bu emanete sahip çıkacak kişilerden seçiyoruz adaylarımızı. Hem ehil olacak hem de emanete emin olacak. Eğer o işi çok iyi biliyorsa ama emanette emin değilse, kendisine emanet edilen şeyi yeterince korunmuyorsa ya da öyle bir derdi yoksa bu işi iyi bilmesi bizim için hiçbir anlam ifade etmez. İnşallah bu seçimde emanetlerin ehline verilmesi için kapı kapı dolaşacağız. Her vatandaşımızla temas kuracağız ve belediyelerin idaresine talip olduğumuzu söyleyeceğiz İnşallah millet bizi tanıdıkça; kardeşlerimizin sağlamlığını, dürüstlüğünü, samimiyetini gördükçe her gün bu teveccüh katlanarak artacaktır. Her bir belediyede bir ya da birkaç HÜDA PAR’lı belediye meclis üyesinin bulunması bile bütün şehirlerimiz için kazanç olacaktır. Zira bir HÜDA PAR’lının olduğu bir mecliste hiç kimse göstere göstere milletin malını çarçur etmeyi, milletin malını başkalarına peşkeş çekmeyi aklından bile geçiremeyecek inşallah.” dedi.             

Yapıcıoğlu konuşmasının ardından aşağıda ismi ve aday olduğu şehri yazılı bulunan belediye başkan adaylarını kamuoyuna tanıttı.

 

İZMİR ADAYLARI

1.      ALİAĞA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İSLAM ASLAN

2.      BALÇOVA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

CANER ÜREĞİL

3.      BAYINDIR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

YUNUS ŞANİ

4.      BAYRAKLI İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İLHAN DALĞIÇ

5.      BERGAMA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

REŞAT UŞAR

6.      BEYDAĞ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET GÖKTAŞ

7.      BORNOVA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

VEDAT AKİZ

8.      BUCA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

HÜSEYİN ŞANİ

9.      ÇEŞME İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

AHMET YILMAZ

10.  ÇİĞLİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

EMRULLAH KAPAR

11.  DİKİLİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET KAYA

12.  FOÇA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

BAKİ GİNİGEN

13.  GAZİEMİR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEVLÜT BALKI

14.  GÜZELBAHÇE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ALAATTİN AĞIRMAN

15.  KARABAĞLAR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

YAKUP ÇEVİK

16.  KARABURUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

FAYSAL ALAK

17.  KARŞIYAKA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET SÖĞÜT

18.  KEMALPAŞA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ERCAN DURMUŞ

19.  KINIK İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ALİ BURAN

20.  KİRAZ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

AHMET AYMELEK

21.  KONAK İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

CUMA ÖZEL         

22.  MENDERES İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ÖMER BOZKURT

23.  MENEMEN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET ŞAH KALKAN

24.  NARLIDERE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İBRAHİM ÇEVİK

25.  ÖDEMİŞ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

NEDİM DÖNER

26.  SEFERİHİSAR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

NEDİM ÖZTÜNÇ

27.  SELÇUK İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

CELALETTİN ÇINAR

28.  TORBALI İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET HANEFİ AVCI

29.  URLA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ALİCAN RÜZGAR

30.  TİRE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

RAMAZAN ÖZTÜRK

 

MANİSA ADAYLARI

31.  AHMETLİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ZÜLFÜ BAYAR

32.  AKHİSAR İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

RAMAZAN ŞANİ

33.  KULA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

NECMETTİN ERDOĞAN

34.  SALİHLİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MUHAMMED BAYAR

35.  SELENDİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

HÜSEYİN ESEN

36.  TURGUTLU İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MUHAMMED BASATEMUR

 

BALIKESİR ADAYLARI

37.  BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ABDULHALİM KOÇ

38.  HAVRAN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

GÜVEN İLHAMİ ATABEY

39.  BANDIRMA İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MURAT GÖKHAN

40.  KARESİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

AYHAN KETİR

 

MUĞLA ADAYLARI

41.  MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

KAMURAN CENGİZ

42.  FETHİYE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İLYAS CENGİZ

43.  MENTEŞE İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İBRAHİM KARATAY

44.  SEYDİKEMER İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

HAKAN YAĞCI

45.  MİLAS İLÇE BELEDİYE BAŞKANI

NURULLAH CENGİZ

 

UŞAK ADAYLARI

46.  UŞAK İL BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

MEHMET SALİH TOSUN

47.  BANAZ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İSMET SAYDAM

48.  EŞME İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

SERAP DEMİR

49.  SİVASLI İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ENVER ADANIR

50.  ULUBEY İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

ZEYNEP TOSUN

 

AYDIN

51.  AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

CENBELİ GÜLER

 

KONYA

52.  KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

AV. ÇETİN ACU