Genel Başkanımız Sayın Sağlam’dan “Dünya Kudüs Günü” çağrısı!

“Dünya Kudüs Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, tüm Müslümanlara meydanlara çıkarak Kuds-ü Şerif'i sahiplenme ve yapılacak etkinliklere katılım gösterme çağrısında bulundu.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “Dünya Kudüs Günü” münasebetiyle yayımladığı mesajda, “İslam ümmetinin Mescid-i Aksa’yı siyonistlere asla bırakmayacağının işareti olarak etkinliklere destek verelim; zulme karşı sessiz kalmadığımızı gösterelim.” çağrısında bulundu.

Yüce Allah’ın, mukaddes Kudüs’ün önemine vurgu yaptığı İsra ayetini hatırlatan Sağlam, 70 yılı aşkındır işgal altında olan Kudüs için ümmetin ayağa kalkması gerektiğinin altını çizdi. Sağlam, “Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı, Müslümanların ilk kıblesi, Resulullah'ın Mirac'a yükseldiği mukaddes belde Kudüs ve Mescid–i Aksa, 70 yılı aşkın zamandır siyonist rejimin işgali altında.

Kudüs, tevhidin, peygamberlerin şehridir. Mescid-i Aksa Ümmetin onurudur. Müslümanların söz konusu işgali kabul etmediklerini göstermeleri gerekir. Filistin’de yaşanan ‘Felaket Günleri’ artık son bulmalıdır. Göçe zorlanan, evinden/yurdundan sürülen, bombalarla evleri başlarına yıkılan mazlumların durumu artık uykuları kaçırmalı, tüm ümmeti ayağa kaldırmalıdır.” ifadelerini kullandı.

“İşgalin hiç bir zaman kabul edilmeyeceği gösterilmelidir”

Kudüs’ü savunmanın sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslüman fertlerin görevi olduğuna dikkat çeken Sağlam, “Siyonistlere ait malların boykot edilmesi yanında, işgal rejimine karşı yapılan her türlü protesto ve etkinliklere katılarak, ümmetin susmayacağı ve işgalin hiç bir zaman kabul edilmeyeceği gösterilmelidir. Filistin özgür olacaktır. Kudüs özgür olacaktır. Mescid-i Aksa özgür olacaktır. İslam Ümmetinin bağrına saplanan hançerin açtığı yaranın sarılması, sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların her bir ferdinin görevidir.” dedi.

“Zulme karşı sessiz kalmadığımızı gösterelim”

Dünya Kudüs Günü münasebetiyle düzenlenen etkinliklere katılım çağrısında bulunan Sağlam, “Her yıl Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü olarak anılmaktadır. İslam ümmetinin Mescid-i Aksa’yı siyonistlere asla bırakmayacağının işareti olarak etkinliklere destek verelim; zulme karşı sessiz kalmadığımızı gösterelim. Dileğimiz ve umudumuz, Dünya Kudüs Günü büyük uyanışa vesile olsun; özlenen özgürlüğün müjdecisi olsun!” diye kaydetti. 

Mesajın tamamı:

"Bir gece, kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed'i) Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah, noksan sıfatlardan münezzehtir. O, gerçekten İşitendir, görendir." (İsra/1)     

Rabbimizin çevresini mübarek kıldığı, Müslümanların ilk kıblesi, Resulullah'ın Mirac'a yükseldiği mukaddes belde Kudüs ve Mescid–i Aksa, 70 yılı aşkın zamandır siyonist rejimin işgali altında.

Kudüs, tevhidin, peygamberlerin şehridir. Mescid-i Aksa Ümmetin onurudur. Müslümanların söz konusu işgali kabul etmediklerini göstermeleri gerekir. Filistin’de yaşanan ‘Felaket Günleri’ artık son bulmalıdır. Göçe zorlanan, evinden/yurdundan sürülen, bombalarla evleri başlarına yıkılan mazlumların durumu artık uykuları kaçırmalı, tüm ümmeti  ayağa kaldırmalıdır.

Siyonistlere ait malların boykot edilmesi yanında, işgal rejimine karşı yapılan her türlü protesto ve etkinliklere katılarak, ümmetin susmayacağı ve işgalin hiç bir zaman kabul edilmeyeceği gösterilmelidir.

Filistin özgür olacaktır. Kudüs özgür olacaktır. Mescid-i Aksa özgür olacaktır.

İslam Ümmetinin bağrına saplanan hançerin açtığı yaranın sarılması, sadece Filistinlilerin değil, tüm Müslümanların her bir ferdinin görevidir.

Her yıl Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü olarak anılmaktadır. İslam ümmetinin  Mescid-i Aksa’yı siyonistlere asla bırakmayacağının işareti olarak etkinliklere destek verelim; zulme karşı sessiz kalmadığımızı gösterelim.

Dileğimiz ve umudumuz, Dünya Kudüs Günü büyük uyanışa vesile olsun; özlenen özgürlüğün müjdecisi olsun!

İSHAK SAĞLAM 
HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI