DİRENİŞ, İŞGAL BİTİNCEYE KADAR DEVAM EDECEK!

Dış İlişkiler Başkanlığımızdan, Filistin topraklarında işgale başlanması sebebiyle Nekbe yani Büyük Felaket olarak adlandırılan olayın 71'inci yıldönümü mesajı;

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Acı, talan, işgal, katliam, muhacerat ve yağmanın adı olan Nekbe’nin (Büyük Felaket) üzerinden 71 yıl geçti.

Bir halkın kendi öz vatanında katliamlara uğraması, topyekûn sürgün ve zorunlu göçe tabi tutulmaları ve bunun ardından ihanet, bölünmüşlük ve tefrikayla adım adım gelen felaket...

71 yıl önce bugün 15 Mayıs 1948`te Filistin topraklarında siyonist devlet ilan edildi.

Bu acı gün, Filistin ve ümmet nezdinde “Felaket Günü” olarak kabul edildi.

Nekbe, Nekbe olarak kalmadı. Beraberinde başka felaketleri de getirdi. Filistin toprakları adım adım işgale uğradı. Kudüs elimizden gitti. Kudüs elden gidince birlik ve beraberliğimiz dağıldı, Ümmet olarak topyekûn acı ve yenilgiyle karşı karşıya kaldık. O gün bugündür İslam ümmeti rahat yüzü görmedi.

71 yıl önce Nekbe'yi ümmete yaşatan güçler ümmetin içerisinde olduğu bölünmüşlük ve ihtilafı bir fırsat olarak gördüler. 'Yüzyılın Antlaşması' adı altında daha büyük felaketleri ümmete yaşatmanın uğraşındalar.  Siyonizm ve en büyük destekçisi Amerika; bazı İslam ülkelerinin gaflet ve hıyanet içerindeki yöneticileri üzerinden şeytanî planlarını adım adım yürürlüğe koymaktalar.

Ancak şunu ifade etmek isteriz ki; Kudüs, Filistin ve İslam toprakları sahipsiz değildir ki, Trump ve siyonistler bir oldu bittiyle oraları heder etmeye devam etsinler. Toprak sahipleri, orada yaşayan Müslümanlar ve bütün Ümmet; ne Nekbe’yi, ne Kudüs’ün siyonizmin başkenti olmasını ve ne de ‘Yüzyılın Antlaşması’nı asla kabul etmediler ve etmeyecekler. Direniş, işgal sona erinceye kadar sürecek.

Kudüs ve Mescid-i Aksa`nın işgalden kurtarılması, özgürlüğüne kavuşturulması özelde Filistinlilerin, genelde ise tüm ümmetin boynunun borcudur.

HÜDA PAR olarak; bu ihanet, işgal ve talanı asla kabul etmiyoruz. Kudüs’ün ve bütün Filistin topraklarının özgürlüğüne kavuşması için Filistinli kardeşlerimiz ve Ümmetle yardımlaşmaya ve diyalog içerisinde olmaya devam edeceğiz.

Başta Türkiye olmak üzere duyarlı tüm ülkeler ile uluslararası bütün kurum ve kuruluşları, bu hukuksuzluk ve işgal karşısında durmaya, daha fazla inisiyatif ve çaba içerisinde olmaya davet ediyoruz.

HÜDA PAR DIŞ İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI