Genel Başkanımız Sağlam'dan Özaslan ailesine taziye ziyareti

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, önceki gün hayatını kaybeden, GİK Yedek Üyemiz Emin Özaslan'ın annesi ve Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat'ın ablası Zeliha Özaslan'ın Şanlıurfa'daki taziyesine katıldı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, önceki gece evinde hayatını kaybeden Genel İdare Kurulu (GİK) Yedek Üyemiz Emin Özaslan'ın annesi, Gaziantep İl Başkanımız Mehmet Nakşi Erat'ın ablası ve Mustazaflar Cemiyeti Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Halil Göven'in kayınvalidesi olan merhume Zeliha Özaslan'ın (76) Şanlıurfa'daki taziyesine katıldı.

Bir süredir kanser ve kalp rahatsızlığından dolayı tedavi gören Zeliha Özaslan, önceki gece evinde hakkın rahmetine kavuştu. Merhumenin cenaze namazı öğle namazına müteakip Yusuf Paşa Camii'nde kılınıp,  Şanlıurfa'nın Merkez Haliliye ilçesinde bulunan Bediuzzaman Aile Mezarlığı'nda defnedilmişti.

Özaslan'ın taziyesine katılmak için Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesine bağlı Direkli Taziye Evi'ne gelen Genel Başkanımız Sağlam, burada merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine ve yakın akrabalarına sabırlar diledi.

Sağlam ve beraberindeki heyeti karşılayan Emin Özaslan, Mehmet Nakşi Erat ve İbrahim Halil Göven, taziyelerini ilettiklerinden ve acılarını paylaştıklarından dolayı Sağlam ve heyetine teşekkür etti.

Taziye evinde kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, merhume gibi bir gün kendilerinin de vefat edeceğini ve insanların kendileri için de toplanıp rahmet dileklerinde bulunacaklarını hatırlattı.

"Ölüm gelmeden önce tefekkür edelim"

Taziyede toplananları ölüm gelmeden önce düşünmeye davet eden Turgut, "O gün gelmeden gelin beraber düşünelim, tefekkür edelim. Bu dünyaya niçin geliyoruz? Kısa bir süre kaldıktan sonra gidiyoruz. Bunun hikmeti nedir, beraber tefekkür edelim. Allah, 'İnsanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım.' diyor. Yaratılış gayemiz işte budur. Rabbim bu bilinçle hareket eden kullarından eylesin." diye konuştu.

Ziyarette Sağlam'a; Genel Başkan Yardımcılarımız Vedat Turgut, Emin Güneş, Genel Başkan Danışmanı Süleyman Atmaca, Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, ilçe başkanlarımız ve partililerimiz eşlik etti.

Sağlam, taziyenin ardından Şanlıurfa'dan ayrıldı. 

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI