Konya İl Başkanlığımızdan esnaf ziyareti

Konya İl Başkanlığımızdan bir heyet, Erenler Mahallesi Başak Caddesi esnafını ziyaret ederek, çevre esnafının ve halkın şikâyetçi oldukları kavşak ile ilgili açıklamalarda bulundu.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Konya İl Başkanımız Mehmet Zülfi Tan ve beraberindeki heyet, Erenler Mahallesi Başak Caddesi esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi. Ziyaretlere Karatay İlçe Başkanımız İsa Dal ve heyeti de eşlik etti.

Partimizin esnafa yönelik ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar, sorunlarını dinleyerek çözüm arayışına giren birilerinin olmasının kendilerini çok memnun ettiğini ifade ettiler.

Ziyaret sonrasında cadde esnafının ve halkın şikâyet ettikleri sorunları ile açıklamalarda bulunan Karatay İlçe Başkanımız İsa Dal, mahalle esnafı ve sakinlerinin Başak Caddesi üzerinde bulunan kavşakta meydana gelen trafik kazalarından çok şikâyetçi olduklarını söyledi.

Dal, “Esnaf ve halkımız caddede meydana gelen trafik kazalarından dolayı çok mustarip bir durumdalar. Kazaların önlenmesi adına söz konusu kavşağa set veya sinyalizasyon çalışmasının yapılması, mahalle sakinlerinin talebidir. Yetkililerden bu soruna çözüm bulmalarını istiyoruz.” dedi.

Konya'nın, büyüdükçe sorunlarının da arttığına dikkat çeken Dal, “Bugün, Konya trafiği çekilmez hale gelmeye başladı. Eskiden Konya için yollarının genişliğinden bahsederken bugün trafiğin sıkışmasını ve yolların trafiği kaldıramamasını konuşuyoruz. Metro projesi, çevreyolu projesi ve şehir içi trafiği rahatlatacak alternatif güzergâhlar oluşturulup faaliyete geçirilmelidir. İlimizdeki sorunların başını alternatif güzergâhların açılmaması nedeniyle oluşan trafik sorunu çekmektedir. HÜDA PAR olarak sorunları yerinde tespit edip, çözme taraftarıyız.” şeklinde konuştu.

Sorunların çözümü için yetkililerin, halkın içine girmesi ve sorunları yerinde tespit etmesi tavsiyesinde bulunan Dal, “Yetkililerden mahalle sakinlerinin dinleyip dertlerine çözüm bulmasını bekliyoruz. Söz konusu sorunun takipçisi olacağız.” İfadelerine yer verdi.

KONYA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI