Batman İl Başkanlığımız Haçlı terörünü tel'in etti

Yeni Zelanda'daki haçlı terörünü tel'in eden Batman İl Başkanlığımız, İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırıların bizzat Batılı kirli merkezler tarafından üretilen İslam karşıtlığının neticesi olduğuna vurgu yaptı.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Batman İl Başkanlığımız tarafından, Yeni Zelanda'da iki camide Müslümanlara yönelik gerçekleştirilen haçlı katliamı düzenlenen kitlesel basın açıklamasıyla tel'in edildi.

Saldırıların bizzat Batılı kirli merkezler tarafından üretilen İslam karşıtlığının neticesi olduğuna vurgu yapılan basın açıklamasında, Haçlı-siyonist ittifakının menfur ve vahşi saldırılarına karşı birlik olma çağrısında bulunuldu.

Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde "Haçlı Terörüne Sessiz Kalma" temasıyla yapılan basın açıklamasına; Batman İl Başkanımız, siyasi parti temsilcileri, kanaat önderleri, âlimler ve STK temsilcileri ile kalabalık bir kitle katıldı.

"Kahrolsun haçlı-siyonizm ittifakı", "Ey Müslüman haçlı terörüne sessiz kalma" "Zulme karşı omuz omuza", "Neden dökülen kan hep Müslüman kanı?" ve "Lanet olsun bütün zalimlere" yazılı dövizlerin açıldığı basın açıklaması sırasında katılımcılar sık sık tekbir getirerek, "Zalimler için yaşasın cehennem" sloganları attı.

Programda bir konuşma yapan Batman İl Başkanımız Sayın Davut Şahin, emperyalistlerin İslam coğrafyasında Müslümanlara yaşattığı zulümlere değindi.

"Dünya emperyalistleri yekvücut dikilmiş kanlarımızı döküyorlar"

İslam dininin emanet ve selamet dini olduğunu belirten Şahin, "Ancak bu dinin müntesipleri, yani Müslümanlar bugün ne kendi coğrafyalarında ne de dünyanın hiçbir yerinde emanda, emanette değildirler, selamette olamıyorlar. Çünkü bütün dünya emperyalistleri Müslümanların karşısında yekvücut dikilmiş kanlarımızı döküyorlar. Haçlı güçleri habire kendi ülkelerindeki camilerimizi kundaklıyorlar, cami cemaatine saldırıyorlar. Aynı güçler kendi coğrafyamızda, İslam coğrafyasında başlarımıza bombalar yağdırıyorlar; mescitlerimizde, evlerimizde, hastanelerimizde, okullarımızda kanlarımızı döküyorlar. Onların yerel işbirlikçileri Kürdistan'da, 'biz yıllar sonra eski dinimize dönmüşken, kendimize yeni yarı tanrılar edinmişken nasıl olur da Kürdler Allah var diyor, camilere sahip çıkıyor' diyerek Susa'da ve başka camilerde kanlarımızı döküyorlar." dedi.

"Allah aşkına bu emperyalistlere sırtınızı dönün"

Konuşmasında İslam ülkelerindeki yöneticilerine seslenen Şahin, "Bütün bu emperyalist parçalar bir güç oluşturmuş dünya coğrafyalarında bize saldırıyorlar. Bizler İslam coğrafyasındaki yöneticilerimize diyoruz ki, Allah aşkına bu emperyalistlere sırtınızı dönün. Birbirinize yüzünüzü çevirin. Birbirinizle ittifak kurmaya çalışın. Birbirinizin müttefiki olmaya çalışın. Belki bu şekilde bu mazlum, mustazaf Müslümanları bu kıyımlardan bir nebze de olsa kurtarırsınız." açıklamasında bulundu.

Konuşmanın ardından yapılan basın açıklamasını Merkez İlçe Başkanımız Sayın Muhammed Şerif Durmaz okudu.

"Bu kesinlikle organize bir saldırıdır"

Yeni Zelanda'da Cuma namazının kılındığı iki camide Müslümanlara yönelik düzenlenen ve 50 Müslüman'ın şehid olduğu ve onlarcasının yaralandığı menfur saldırının kendilerini derinden yaraladığını belirten Durmaz, "Bu alçakça saldırıyı yapanları, arkalarındaki güçleri ve bu saldırı üzerinden bir hesap peşinde olan tüm çevreleri lanetliyoruz. Bu saldırı, kesinlikle münferit bir saldırı olmayıp organize bir saldırıdır. Geçmişten günümüze İslami değerleri hiçe sayan, İslam'a ve onun kutsallarına her türlü saldırıyı gerçekleştirenler, bugün yine aynı barbarlıkla Müslümanlara saldırmışlardır. Bu saldırı İslam düşmanlığının dışa vurmuş halidir. Bu saldırılar, bizzat Batılı kirli merkezler tarafından üretilen İslam karşıtlığının neticesidir." dedi.

"Müslümanlara yönelik saldırılarda caydırıcı cezalar uygulamayan Batılı devletler de sorumludur"

Bu tür saldırı ve katliamların en önemli sebebinin ırkçılık ve İslam düşmanlığı olduğuna işaret eden Durmaz, "Ayrıca İslam ve Müslüman düşmanı ülke yöneticilerinin, bu tür akımlara müsamaha göstermesi ve onları teşvik etmesidir. Bu hunhar cami saldırısından, önceden önlem almayan, Müslümanlara yönelik saldırılarda caydırıcı cezalar uygulamayan Batılı devletler de sorumludur. İbadet eden insanlara yönelik vahşice saldırılar, faşizmin ve tahammülsüzlüğün nasıl bir sapkınlığa ve caniliğe dönüştüğünü çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Müslümanlara yönelik sıkça karşılaşır hale gelinen bu ve benzeri saldırılar, bireysel olmaktan çıkarak bilinçli ve sistematik hale gelmiştir." diye konuştu.

"Batı ülkeleri kendisini temize çıkaramaz"

Bu saldırının faşist bir zihniyetle, vahşice ve canice yapılan bir katliam olduğunu vurgulayan Durmaz, "Bu nasıl terörizm, bu nasıl bir zihniyettir. Amacı sadece ibadet yapmak olan savunmasız insanlara saldırı düzenlemek korkak, hasta, sapık, cani bir zihniyetin ürünüdür. Bu kalleş saldırı, bir bütün olarak İslam'a ve Müslümanlara yöneliktir. İslam âlemini yakından ilgilendiren bu elem verici saldırının, birleştirici kuvvet olmasını temenni ediyoruz. İslam'ın kutsallarına, mabetlerine, mensuplarına karşı ön yargı ve düşmanlık üreten İslam karşıtlığı, bir akıl tutulması ve ardında kirli çıkar ilişkileri ile ırkçılık barındıran ciddi bir insanlık suçudur. Batı ülkeleri Müslümanlara karşı işlenen bu katliamları yapanları 'aklı bozuk, psikolojisi bozuk' diyerek kendisini temize çıkaramaz." ifadelerini kullandı.

"Nefretin ve düşmanlığın önlenmesi hususunda gerekli tedbirler alınmalı"

Batı ülkelerinde İslam düşmanlığına son verilmesi ve İslam karşıtlığı yapanlara karşı ciddi yaptırımlar uygulanması gerektiğini aktaran Durmaz, şunları söyledi:

"Aksi takdirde Batı'da ırkçılığın, kin ve nefretin büyütülmesinin sadece Müslümanlar için değil, tüm insanlar için dünyayı cehenneme çevireceği ve daha vahim sonuçlara sebep olacağı unutulmamalıdır. Buradan, bütün inanç ve vicdan sahiplerini bu ve benzeri olaylar karşısında gereken tepkiyi göstermeye, uluslararası örgütler ve sivil toplum kuruluşlarını insan hakları ve inanç özgürlükleri konusunda daha çok inisiyatif almaya, siyasi mekanizmaları ve yöneticileri nefretin ve düşmanlığın önlenmesi hususunda gerekli tedbirleri almaya davet ediyoruz."

"İslam'a yönelik saldırılara karşı yekvücut olmak gerek"

Tüm Müslümanlara çağrıda bulunan Durmaz, "Bu çağrımız bütün Müslümanlaradır. Ey Müslümanlar, ey yüreği iman dolu müminler; Haçlı-siyonist ittifakın, menfur ve vahşi saldırılarına karşı kınama ile yetinmemek, dünyanın neresinde olursa olsun tüm kardeşlerinizi sahiplenmek, ihtilafları bir kenara bırakarak her alanda gücünüzü birleştirmek ve İslam'a yönelik saldırılara karşı yekvücut olmanız gerek. Camilere ve kutsallara yapılan saldırılar başta olmak üzere, bütün sorun ve zorlukları aşma, birlik ve beraberliği güçlendirme konusunda daha duyarlı olmalı, fitne ve tefrikalara karşı uyanık olarak iş birliği içerisinde hareket etmelisiniz. Ümmetin birliği ve dirliği için, zulümlerin sona ermesi ve mazlumların kurtuluşu için haçlı terörüne karşı sessiz ve tepkisiz kalmamalısınız." şeklinde konuştu.

"Aziz İslam'ın nurunu söndürmeye çalışıyorsunuz, ancak çabanız beyhudedir"

Konuşmasının sonunda Durmaz, şunları kaydetti:

"Buradan bir seslenişimiz de tüm İslam düşmanlarına olacaktır. Ey İslam düşmanları, ey camilerde kardeşlerimizi katleden zalimler, ey İslam karşıtlığını körükleyen idareciler; sizler aziz İslam'ın nurunu söndürmeye çalışıyorsunuz, ancak çabanız beyhudedir. Hedefinize asla ulaşamayacaksınız. Vallahi İslam'ın nurunu söndüremeyeceksiniz, İslam'ın mesajının kitlelere ulaşmasına engel olamayacaksınız, cami ve mabetlerimizi yıkamayacaksınız. Zira biz Müslümanlar, son bir fert kalıncaya kadar İslam'a ve onun kutsallarına kanımızın son damlasına kadar sahip çıkacağız. Sizin yıkmaya çalıştığınız mescitleri, canımız pahasına da olsa koruyup imar edeceğiz. Ne haçlı terörüne ne siyonist teröre geçit vermeyeceğiz."

Basın açıklaması İl Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet Ali Altun'un yaptığı dua ile son buldu.

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI