Partimizden bir heyet Irak Kürdistanı’na ziyarette bulundu

Halepçe katliamının 31’inci yıldönümü dolayısıyla partimizden bir heyet, Irak Kürdistanı’na giderek bir dizi temaslarda bulundu.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Halepçe katliamının 31’inci yıldönümü dolayısıyla, partimizden bir heyet, Irak Kürdistanı'na giderek önemli bir dizi ziyaret ve görüşmede bulundu. Ziyaretlerde fikir alışverişinin yanı sıra karşılıklı memnuniyetler dile getirildi.

Heyete başkanlık eden Genel Başkan Yardımcımız Sayın Abdurrahman Cens’in yanı sıra, Merkez İstişare Kurulu Üyelerimiz Sayın İsa Aydın, Sayın Abdussamet Yalçın ve beraberlerindeki heyet ziyaretlere iştirak etti.

Yapılan ziyaretlerde genelde Müslümanların özelde ise Kürdlerin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine vurgu yapılarak, Kürdlerin dünden bugüne yaşamış oldukları mazlumiyetler dile getirildi.

Heyetimiz, ziyaret ve görüşmeler kapsamında ilk önce, devrik Irak diktatörü Saddam Hüseyin tarafından 16 Mart 1988 tarihinde Halepçe şehrinde gerçekleşen kimyasal saldırı sonucu hunhar bir şekilde katledilenlerin kabirlerini ziyaret ederek dua etti.

Heyetimiz, Kürdistan İslami Hareket Partisi’ni (Bizutnewe) ziyaret etti

Heyetimiz, Halepçe Kabristanı ziyaretinden sonra, Irak Kürdistanı partilerinden Kürdistan İslami Hareket Partisi’ni (Bizutnewe), ziyaret etti. Heyetimizi, Kürdistan İslami Hareket Partisi (Bizutnewe) Dış ilişkiler Bürosu Üyesi Nimet Muhammed İzzet ve partili heyet karşıladı.

Ziyarette birlik ve beraberlik vurgusu yapan Genel Başkan Yardımcımız Cens, parti olarak her zaman dünya Müslümanlarının dertleriyle dertlendiklerini, sevinciyle sevindiklerini belirtti.

Bu tür ziyaretlerin karşılıklı olarak sıklıkla yapılması gerektiğini belirten İzzet de heyetimize ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kürdistan İslami Birlik Partisi’nin (Yekgırtû) Genel Merkezi ziyaret edildi

Halepçe'den de Irak Kürdistanı’nın “Ekonomi ve Kültür Başkenti” olarak adlandırılan Süleymaniye (Silêmanî) şehrine geçen heyetimiz burada, Kürdistan İslami Birlik Partisi’nin (Yekgırtû) Genel Merkezini ziyaret etti. Heyetimizi, Kürdistan İslami Birlik (Yekgırtû) Süleymaniye İl Başkanı Osman Karvani ve parti yetkilileri karşıladı.

Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyarette açıklamalarda bulunan Merkez İstişare Kurulu üyemiz Yalçın, Halepçe katliamının 31’inci yıl dönümü dolayısıyla Irak Kürdistanı'nda bulunan siyasi partileri ziyaret ettiklerini söyledi.

Yalçın, “Halepçe katliamının yıldönümü programı için Erbil'den Süleymaniye'ye geldik. Bu vesileyle de burada bulunan arkadaşları ziyaret etmek istedik. Bizleri karşılayıp bizleri misafir eden Yekgırtû’ya teşekkür ederiz. Yekgırtu’nun Süleymaniye’deki genel merkezlerini HÜDA PAR’dan bir heyet olarak ziyaret ettik. Bizleri karşıladılar, onları dinledik, onların Süleymaniye ve Irak Kürdistanı genelindeki çalışmalarından bilgi edindik. Bizler de Türkiye’de yapılacak yerel seçimler hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Aynı zamanda eğitim, gençlik, kadın ve çocuk konuları hakkında onlardan istifade ettik, sıcak ilgilerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.” dedi.

Kürdistan İslami Birliği (Yekgırtû) Süleymaniye İl Başkanı Osman Karvani de heyetimizin kendilerine yaptığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Heyetimiz, Süleymaniye’deki Daru-l Beyan Müessesesi’ni ziyaret etti

Heyetimiz daha sonra ise Süleymaniye’deki Daru-l Beyan Müessesesi’ni ziyaret etti. Heyetimizi, Daru-l Beyan Müessesi Genel Başkanı Yasin Zengene ve müessese yetkilileri karşıladı. Ziyarette, İslam ümmetinin vahdetine vurgu yapılarak, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Heyetimize, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler de veren Zengene, Müslümanların vahdeti için yapılan çalışmaları önemsediklerini söyledi.

Karşılıklı iyi temennilerin de bulunulduğu ziyarette açıklamalarda bulunan Merkez İstişare Kurulu üyemiz Yalçın, Irak Kürdistanı'ndaki siyasi partilerin yanı sıra çeşitli vakıfları da ziyaret ettiklerini söyledi.

Dernek yetkililerinin de kendilerini Türkiye’de ziyaret ettiklerini hatırlatan Yalçın, şunları dile getirdi:

“Halepçe katliamının yıl dönümü programına katılmak için Süleymaniye'ye geldik, birkaç ziyarette bulunduk. Bu kapsamda Daru-l Beyan Müessesi’ne de bir ziyarette bulunduk. Derneğin yetkilileri ile görüştük. Onlar da daha önce bizim memleketimize gelip teşkilatlarımıza ziyarette bulunmuştular ve etkinliklerimize katılmıştılar. Biz de buraya gelip onların yerini gördük, onlarla görüşüp çalışmaları hakkında bilgi edindik. Elhamdülillah onlar da kendi güçleri çerçevesinde bazı çalışmalar yapıyorlar. Kürdistan için medrese ve sivil toplum kuruluşları ile seminer ve kurslarla çalışmalarda bulunuyorlar. Onların gençlik ve toplum hakkındaki çalışmaları hakkında bilgi edindik. Bu vesileyle onlara teşekkür ederiz, Allah onlardan razı olsun, Allah onları, bizleri, hak yolunda çalışan herkesi muvaffak etsin.” diye konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI