CAMİ SALDIRILARINI VE SALDIRGANLARI TELİN EDİYORUZ

CAMİ SALDIRILARINI VE SALDIRGANLARI TELİN EDİYORUZ

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Bugün Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki iki camiye Cuma namazı esnasında peş peşe vahşi bir şekilde silahlı saldırı düzenlenmiştir. Tüm İslam âlemini derinden yaralayan bu menfur saldırılar sonucu yapılan son açıklamalara göre 49 Müslüman şehid edilmiş, 28’i ağır olmak üzere toplam 48 Müslüman da yaralanmıştır.

İbadethaneleri hedef alan bu tür saldırıların Batıda yükselen İslam karşıtı nefret kampanyalarının sunucu olduğu kuşkusuzdur. Batı dünyasında İslam düşmanlığına dayalı nefret duyguları kurumsal olarak desteklenirken İslam ve Müslümanların engelleyicisi olarak ırkçı, faşist odakların palazlanmasına büyük oranda göz yumulmaktadır.

Batıda Müslüman şahıslara maledilen bir takım şaibeli saldırılar karşısında topyekûn olarak Müslümanları suçlama ve İslam dinini bir nevi “Terör ideolojisine” indirgeme kampanyaları, söz konusu faşist, psikopat odakları daha fazla cesaretlendirmektedir. Müslümanlara maledilen bir takım saldırılar karşısında Batı’da resmi düzeyde oluşan tepkiler benzer şekilde Yeni Zelanda’daki vahşi saldırılara karşı sergilenecek midir, doğrusu merak ediyoruz.

Avrupa’da ibadethanelere karşı sürmekte olan saldırıların sıradanlaştığı bugünlerde Yeni Zelanda’daki kanlı Cuma saldırısı, körüklenen nefret ideolojisinin vardığı tehlikeli boyutu gözler önüne sermektedir.

Bu vesileyle eli kanlı tetikçileri ve arkalarındaki organize odakları tel’in ederken, şehid olan Müslümanlara Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve tüm Müslümanlara sabırlar vermesini, yaralıların da bir an önce sıhhatlerine kavuşmasını Rabbimizden niyaz ederiz.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI