Jiyar Enstitüsünden Genel Başkanımız Sağlam’a ziyaret

Irak Kürdistanı'nda irşat ve eğitim çalışmaları yapan Jiyar Eğitim ve İnsani Kalkınma Enstitüsünden bir heyet, Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam'ı ziyaret etti.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Irak Kürdistan'ında faaliyet yürüten Jiyar Enstitüsü Genel Başkanı Prof. Dr. Halid Muhammed Salih ile yönetim kurulundan oluşan heyeti kabul etti.

Bir dizi temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Jiyar Enstitüsü Genel Başkanı Salih ile enstitü üyelerinden Dr. Haşim İsmail İbrahim, Dr. Bahtiyar Necmettin Şemsettin, Dr. Osman Mahmud Saidullah ve Dr. Azad Ebubekir Mirza'dan oluşan heyet, Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam'ı ziyaret etti.

Merkezi Süleymaniye'de bulunan irşat, vaaz, aile, eğitim, sağlık ve yardımlaşma alanlarında çalışmalar yürüten Jiyar Eğitim ve İnsani Kalkınma Enstitüsü, Erbil ve Halepçe illeri ile Kelar, Raniya, Çençemal, Koye ve Hurmal bölgelerinde şubeleri bulunuyor.

Diyarbakır İl Başkanlığımızda gerçekleşen ziyarette Jıyar Enstitüsü Genel Başkanı Prof. Dr. Halid Muhammed Salih, yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Eğitim alanındaki çalışmalara ağırlık verdiklerini ifade eden Jıyar Enstitüsü Genel Başkanı Salih, Irak Kürdistan'ında Kürtlerin hakları için mücadele ettiklerini iddia eden bazı yapıların Kürt gençlerini ahlaki olarak çökerttiklerini söyledi.

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam ise yapmış oldukları ziyaretten dolayı heyete teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI