28 Şubat unutulmayacaktır

28 Şubat darbesinin yıldönümü nedeniyle mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, 28 Şubat’ın etkilerinin silinmesi için maddi ve manevi olarak oluşan mağduriyetlerin tüm sonuçlarıyla giderilmesi yönündeki adımların hızlandırılması gerektiğini vurguladı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Bugün 28 Şubat… 90’lı yılların karanlık odakları tarafından milletin değerlerinin, özgürlüklerinin ve iradelerinin hedef alındığı gündür.

Bir süreç şeklinde devam eden, hükümet ile birlikte halkımıza da büyük mağduriyetler yaşatan 28 Şubat Darbesinin etkileri halen devam etmektedir. Bu darbeye sadece ‘hükümete askeri müdahale’ olarak bakılmamalıdır. 28 Şubat Darbesi’nin etkisinin halen davam ediyor olması, belki sürecin tanımıyla ilgili veya karşı konulacak yöntemlerle alakalı düşülen yanlışlar sebebiyledir. 28 Şubat, halkın değerlerine, inancına kültürüne ve özgürlüğüne yapılmış bir darbeydi. Bu böyle bilinmelidir ki, sürecin etkilerinin devam etmesine katkı verilmemiş olsun.

Bu darbenin yaptığı en büyük tahribat, değerlerin tersyüz edilmesi ve devlet hafızasının bulandırılmasıdır. Halka hizmet etmek için mücadele edenler terörist; ülke üzerinde oynanan oyunun parçası olanlar veya bunun şakşakçılığını yapanlar ‘vatansever’ olarak arşivlendi.

28 Şubat’ın etkileri silinmek isteniyorsa, öncelikle ve özellikle oluşturulan devlet hafızasının  düzeltilmesi; maddi ve manevi olarak oluşan mağduriyetlerin tüm sonuçlarıyla giderilmesi yönündeki adımlar hızlandırılmalıdır.

Bir daha böylesi karanlık senaryoların oynanmaması için her şeraitte hukukun üstünlüğünün sağlanması ve adalet mekanizmasının gerçek anlamda yaşatılması gerekmektedir. Devleti koruma refleksi ileri sürülerek hiçbir kurum, kişi veya mekanizma  adalete tercih edilmemelidir.

Yüce Allah, hiçbir zaman halkımızı böylesi karanlık günlerle karşı karşıya getirmesin; daha önce yaşanmış mağduriyetlerin etkilerinin ortadan kaldırılmasını da müyesser eylesin.

İSHAK SAĞLAM | HÜDA PAR GENEL BAŞKANI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI