Genel Başkanımızdan idam edilen 9 ihvan mensubu için taziye mesajı

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Mısır'da darbeciler tarafından idam edilen 9 ihvan genci için taziye mesajı yayımlayarak, bu katliam ve cinayetlerin son bulması için çağrıda bulundu.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Mısır'da Başsavcı Hişam Berekat'a düzenlenen bombalı saldırıdan sorumlu olduğu gerekçesiyle idama mahkûm edilen 9 İhvan-ı Müslimin genci, bu sabah Kahire İstinaf Cezaevi'nde asılarak idam edildi.

Mısır medya kuruluşlarından edinilen bilgilere göre, İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler Teşkilatı) Rehberlik Ofisi üyesi Muhammed Taha Vehdan'ın oğlu Ahmed Taha da idam edilenler arasında yer alırken, Ahmed Taha'nın, idam cezası uygulanan ilk kişi olduğu ifade edildi.

Konu hakkında resmi Twitter hesabından taziye mesajı yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, bu katliamların son bulması için de herkesi sorumlu olmaya davet etti.

Sağlam, “İhvan’ul Müslimin hareketi üyelerinden 9 muvahhid gencin Mısır cuntacılarınca idam edilerek katledilmelerini büyük bir teessürle öğrendim. Katliam ve cinayetlerin sonlanması için herkesi sorumlu davranmaya çağırırken, mazlum şehidlere rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI