Antalya İl Teşkilatımızın 1'inci Olağan Kongresi yapıldı

Antalya İlçe Teşkilatımızın 1'inci Olağan Kongresi, Genel Başkan Yardımcımız Sait Şahin’in katılımıyla gerçekleştirildi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Antalya İl Teşkilatımız, 1’inci olağan kongresini Genel Başkan Yardımcımız Sait Şahin’in  katılımıyla gerçekleştirdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kongre, Antalya İl Başkanımız Abdurrahman Türk’ün yaptığı açılış konuşmasıyla devam etti.

Kongrenin hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Türk, “HÜDA PAR’ın bu toplumun geleceğinin imar ve inşasında temel aktör olduğu zaman ilerledikçe daha iyi görülecektir. İnsanlığın içine düşürüldüğü manevi buhrandan, maddi yoksulluklardan, ezilmişlik ve dışlanmışlıklardan, kurtuluşu, ancak değerlerine sahip çıkması özüne ve fıtratına dönmesi ile mümkün olduğuna inan kadrolar olarak, bu hakikatin her geçen gün daha çok kişi tarafından anlaşılacağını, ve milletimizin bir gün bu değerleri ihya ederek insanlığa yeniden önderlik edeceğini ümit ediyoruz.” dedi.

Yaptıkları çalışmalar ve ziyaretlerle ilgili de bilgi veren Türk, “Halkımızı ve Antalya’mızı gerçek manada temsil etmek için Antalya’nın tüm ilçe ve beldelerinde hatta köylerinde bile teşkilatlanmak bizim hedeflerimiz arasında. Bu konuda azimle çalışacağımızı burada belirtmek isteriz. ” ifadelerini kullandı.

Yapılan açılış konuşmasının ardından yoklama yapıldı. Kongrede yoklama yapıldıktan sonra Divan Başkanlığı seçimi yapıldı. Divanın oluşmasının ardından mali ve faaliyet raporları okundu.

Yapılan divan seçiminin ardından konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Genel Başkan Yardımcımız Sait Şahin, partimizin her yönüyle saha da olması gerekliliğine dikkat çekerek, “HÜDA PAR sadaha olması lazım. HÜDA PAR mecliste olması lazım. HÜDA PAR etkin olması lazım. HÜDA PAR Kürt Meselesinde de etkin olması lazım. İnisiyatif alması lazım. HÜDA PAR toplum içinde, toplumda ki bozuklukları, yozlaşmaları ıslah edecek değerleri topluma taşıyacak şekilde de etkin olması lazım.” dedi.

Toplumda ki suçluluk oranları, toplumun içinde bulunduğu psikolojik durum ve toplumda ki  boşanma oranlarına dikkatlerini çeken Şahin, bu problemlerin çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Problemlerin  çözümünün sağlam bir eğitim sistemiyle mümkün olacağını vurgulayan Şahin, 28 Şubat mağdurları hakkında hükümetin çözüm üretmesi gerektiğini vurguladı.

Şahin’in konuşmasının ardından tek listeyle gidilen kongrede mevcut İl Başkanımız Abdurrahman Türk, güven tazeleyerek yeniden başkanlığa seçildi.

ANTALYA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI