Almanya Büyükelçiliğinden Diyarbakır İl Başkanlığımıza ziyaret

Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Dairesi ve Başkâtip Amann, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği bölgede, Diyarbakır İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Almanya Büyükelçiliği Siyasi İşler Dairesi ve Başkâtip Paul Amann, Diyarbakır İl Başkanımız Sayın Osman Aktaş tarafından kabul edildi.

Görüşmede Türkiye'de yaşanan gelişmeler, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler, partimizin konumu, bakış açısı ve bölgedeki son durum konuları ele alındı.

Tercüman eşliğinde Başkâtip Paul Amann'ın sorularını cevaplayan İl Başkanımız Aktaş, başta Türkiye ve bölgede yaşanan gelişmeler olmak üzere, partilerdeki son durum, ekonomi konusunda gelinen nokta, çözüm sürecinde yapılan yanlışlıklara dair açıklamalarda bulundu.

Partimizin stratejisi, gayesi ve hedefleri hakkında da bilgi veren Aktaş, partimizin hangi partiye daha yakın olduğu sorusuna dair verdiği cevapta ise İslami ve siyasi bakış açısı olarak kimseyi ayrıştırmadıklarını, ortak paydada yakınlık gösterdiklerinin altını çizdi.

Partimizin yerel seçime katılmama konusundaki soruya da cevap veren Aktaş, "Yerel seçimlere katılmama konusunda bir basın açıklaması yapmıştık. Var olan çalışmalarımızın niteliğini artırmak, daha etkili bir siyasetle yolumuza devam etmek, bundan sonraki seçimlere daha güçlü girebilmek amacıyla teşkilat, kadro ve eğitim alanlarına yoğunlaşmak için 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerine katılmama kararı almıştık. Bunun haricinde başka bir mesele yok. Başka bir partiyi destekleme konusunda da herhangi bir açıklamamız yoktur." bilgisini paylaştı.

Yaklaşık bir saat süren görüşme, iyi niyet ve başarı temennileriyle son buldu.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI