Genel Başkanımız Sağlam’dan GİK üyesi Eşin’e taziye ziyareti

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde ablası vefat eden GİK üyemiz Sayın Mehmet Eşin’e taziye ziyaretinde bulundu.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Önceki gün ablası vefat eden GİK üyemiz Mehmet Eşin’in taziyesine katılmak için Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine gelen Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, burada merhumeye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakın akrabalarına sabırlar diledi.

Genel Başkanımız İshak Sağlam, Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, ilçe başkanlarımız ve beraberindeki partili heyetimizle, önceki gün kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Sarıgül Eşin’in (50) taziyesine katıldı.

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesinde bulunan Selahaddin Eyyübi Kültür Evi’ndeki taziyeye gelen Sağlam ve beraberindeki heyetimiz, GİK Üyemiz Mehmet Eşin ve yakınları karşıladı. Burada başsağlığı ve sabır tavsiyesinde bulunan Sağlam, merhumenin ruhuna Fatiha okudu.

Taziye evinde kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, merhum gibi bir gün kendilerinin de vefat edeceğini ve insanların kendileri için de toplanıp rahmet dileklerinde bulunacaklarını hatırlattı.

“Ölüm gelmeden önce tefekkür edelim”

Taziyede toplananları ölüm gelmeden önce düşünmeye davet eden Turgut, "O gün gelmeden gelin beraber düşünelim, tefekkür edelim. Bu dünyaya niçin geliyoruz? Kısa bir süre kaldıktan sonra gidiyoruz. Bunun hikmeti nedir beraber tefekkür edelim. Allah, ‘insanları ve cinleri bana kulluk etsinler diye yarattım’ diyor. Yaratılış gayemiz işte budur. Rabbim bu bilinçle hareket eden kullarından eylesin." diye konuştu.

Sağlam, taziyenin ardından ilçeden ayrıldı. 

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI