İstanbul İl Başkanımız Elibüyük’ten balıkçılar esnafına ziyaret

İstanbul İl Başkanımız Sayın Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle esnafın durumunu yerinde görmek ve yaşadıkları sıkıntıları dinlemek amacıyla "Tarihi Kumkapı Balıkçıları" esnafını ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Fatih Kumkapı semtinde "Tarihi Kumkapı Balıkçıları Hali" olarak bilinen ve Marmaray’ın inşasından sonra 3,5 yıl boyunca farklı bir mekânda hizmet veren balıkçı esnafı, Eylül ayı itibarıyla Yenikapıda kurulan yeni hale taşındı. Esnaf kendilerine tahsis edilen yerin yetersizliği, alt yapı eksikliği ve çarşının deniz kenarında olmasına rağmen üstünün açık olması gibi birçok konuda sıkıntı yaşıyor.

Hal esnafını tek tek gezerek yaşadıkları sıkıntılara kulak veren İstanbul İl Başkanımız Erdal Elibüyük, esnafın; altyapı sorunu, dükkânların küçük olması, yerin halk tarafından bilinmemesi gibi birçok konuda şikâyetçi olduğunu belirtti.

Esnaf, belediye tarafından kendilerine tahsis edilen mekânda üstlerini dahi değiştirecek bir mekânlarının olmadığını, alt yapı yetersizliği sorunu sebebiyle her hafta rögar giderlerinin dolduğunu söylediler.

Yaşanan bu sıkıntının çözümü için her hafta İSKİ tarafından giderlerin tahliye edildiğini belirten esnaf, tahliyenin pis kokuya sebep olduğunu söylediler. Deniz kenarında olan çarşının üstünün açık olması sebebiyle ısınamadıklarını da dile getiren esnaf, sorunlarının kalıcı bir şekilde çözüme kavuşmasını istiyor.

Esnafın sorunlarını dinleyen Elibüyük, sorunun çözülmesi adına yetkililere ulaşma noktasında ellerinden gelen her türlü gayreti sarf edeceklerini belirtti.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI