Gök: Üniversiteler hür düşünce mektepleridir ve özerk olmalıdırlar

Batman Üniversitesi Rektörünün ziyaret ettiği Genel Başkan Yardımcımız Aydın Gök, üniversitelerin hür düşünce mektepleri olduğunu ve bu yüzden özerk olmaları gerektiğini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş, Batman İl Başkanlığımızı ziyaret etti.

Ziyarette Durmuş’u; Genel Başkan Yardımcımız Aydın Gök, GİK Üyemiz Ekrem Gülşen ve Merkez İlçe Başkanımız Muhammed Şerif Durmaz karşıladı.

Ziyarette konuşan Genel Başkan Yardımcımız Aydın Gök, üniversitelerin, bulundukları şehirlerle yakın bir ilişki içerisinde olmaları gerektiğini söyledi.

Bu şekildeki bir ilişkinin hem üniversiteye hem de şehre büyük bir katkısının olacağını ifade eden Gök, toplumun da üniversitelerden istediğinin bu yönde olduğuna işaret etti.

Gök, “Üniversiteler, bulunduğu şehirlerle yakın bir ilişki içinde olmalıdırlar. İş dünyası, sanayi ve ticaret odaları ile sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği içinde olmalıdırlar. Üniversiteler, hür düşünce mektepleridir ve özerk olmalıdırlar. Üniversitelerde öğretim görevlileri ve öğrenciler üzerinde hiçbir ideolojik dayatma söz konusu olmamalıdır. Üniversitelerimizde bilgi ve hikmetin, ilim ve irfanın bütünleştiği insanlar yetişmelidir.” diye konuştu.

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI