Genel Başkanımız Sağlam’dan “Dünya Engelliler Günü” mesajı

​“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle bir mesaj yayımlayan Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “Engellilerin engelsiz bir hayat yaşamaları için gerekenler yapılmadıkça imtihan geçilmiş olmaz” dedi.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” münasebetiyle Twitter’dan paylaştığı mesajda, engelli bireylerin yılın belli günlerinde hatırlamanın sorunlarını çözmediğini vurguladı.

Engelli bireylerin mekânlarının ve şartlarının engelsiz hale getirilmesi gerektiğinin altını çizen Sağlam, bu konuda gerekenlerin yapılmadığı takdirde imtihandan geçilemeyeceğini söyledi.

Sözüne Bakara Süresi 155. Ayet ile başlayan Sağlam, “Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma ile deneriz. Sabredenleri müjdele!” (Bakara-155) Dünya bir imtihan diyarıdır. İmtihanı hakkıyla sabredenler kazanacaktır. Engellilerin imtihanı iki yönlüdür. Birincisi engellinin kendisinin imtihanı, ikincisi engellinin yakınları ve toplumun imtihanı.” dedi.

“Engellileri yılın belli günlerinde hatırlamak sorunları çözmez”

Engelli bireylerin mekânları ve şartları engelsiz yaşamaları için uygun hale getirilmesi gerektiğini belirten Sağlam, “Engelliler, isyan etmeden, sabrederek inşallah ‘engeli’ günahlara kefarete ve cennet nimetine çevirirler. Yakınların ve toplumun imtihanı daha ağırdır. Engellilerin engelsiz bir hayat yaşamaları için gerekenler yapılmadıkça imtihan geçilmiş olmaz. Engellileri yılın belli günlerinde hatırlamak sorunları çözmez. Mekânları ve şartları engelsiz yaşamaları için uygun hale getirilmelidir. Engellerin günahlara kefaret ve cennet azığı olması dileğiyle. Gününüz, gönlünüz huzurla dolsun.” ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI