"Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir"

Bingöl İl Başkanımız Sayın Orhan Açıkbaş, Yargıtay'ın, parti yetkilileri hakkında verdiği cezaya tepki göstererek, Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmünde olduğunu belirtti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Yargıtay'ın, parti yetkilileri hakkında verdiği cezaya tepki gösteren Bingöl İl Başkanımız Orhan Açıkbaş, Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmünde olduğunu söyledi.

Yargıtay'ın, FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında, Genel Başkan Yardımcılarımızdan Sait Şahin, M. Bahattin Temel ve Gazeteci Fikret Gültekin hakkında verilen 6 yıl 3 aylık cezaya  tepkiler gelmeye devam ediyor.

Yargıtay’ın FETÖ tarafından kurulan kumpas davasında HÜDA PAR yetkililerine verilen cezaların onaylanmasına tepki gösteren Açıkbaş, "Eski Türkiye'de FETÖ’cü hakim ve savcılar kumpası hazırladı; Yeni Türkiye’de ise FETÖ ile mücadele ettiğini dile getiren hükümet FETÖ’cü emniyet ve yargı mensuplarının oluşturduğu gülünç ve uyduruk dosyadan genel başkan yardımcılarımızın cezalarını onaylayarak skandal bir karara imza atıldı." diye konuştu.

"Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir"

Açıkbaş, "Aralarında 25. Dönem Milletvekili Bingöl Adayımız Sait Şahin’inde bulunduğu dosya beklenmedik ve anlamsız bir şekilde onaylandı. Elbette Yargıtay’ın bu kararı insanlık vicdanında yok hükmündedir. Gerekçesi bile yapılmayan bu karar memleketi hukuki alanda lekeleyen bir karardır. Yetkiyi elinde bulunduranlara sesleniyoruz adalet terazisi şahıslar için kurulamaz. Ancak hakkı ayakta tutmak için kurulur." ifadelerini kullandı.

"Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var"

"Yargılayan ile yargılanan aynı cezaevine mahkûm edilmek isteniyorsa ters giden bir şeyler var demektir." diyen Açıkbaş, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Her defasında yargının bağımsızlığından bahseden iktidar bu tür FETÖ kumpaslarının ya farkında değil ya da birilerinin işine yarayacak kırmızı kapaklı FETÖ kumpas dosyaları hâlâ yerine göre kullanılmakta. Yeni Türkiye’de HÜDA PAR’ın müspet muhalefet sesini susturmak mı istiyorlar! Bilinmeli ki HÜDA PAR kimden gelirse gelsin doğruya doğru, yanlışa yanlış demeye ve doğrunun yanında olmaya devam edecektir."

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI