Van İl Başkanlığımızdan esnaf ziyareti

Van İl Başkanlığımızdan bir heyet Oto Galericiler Sitesi ve Sıhke Caddesi esnafını ziyaret ederek sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Van İl Başkan Yardımcımız Faruk Tasan ve beraberindeki heyet, Oto Galericiler Sitesi ile Sıhke Caddesi esnafınız ziyaret ederek esnafın sıkıntılarını dinledi.

Partimizin esnafa yönelik süreklilik arzeden ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti dile getiren esnaflar, partimizin, sorunlarını dinleyerek çözüm arayışına girmesinden çok memnun olduklarını ifade ettiler.

Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Van İl Başkan Yardımcımız Faruk Tasan, parti olarak yapmış oldukları ziyaretlerde esnafın sıkıntısına kulak verdiklerini ve esnafın taleplerini ilgili yerlerle paylaşmak için not aldıklarını belirterek, “Gördüğümüz genel veya özel aksaklık teşkil eden sorun ve sıkıntıları not alıyor, gerekli kurum ve kuruluşlara bildiriyoruz. Van ve esnafı bizden memnun ve bizde bu memnuniyetin devam etmesi ve sorunların çözümü için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Esnafımız arasında ayırım gözetmeksizin, sorunlarına çözüm arama konusunda kararlıyız. Bu hususta yetkililere de ‘daha duyarlı olmaları’ çağrısında bulunuyoruz. “ ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimlerin liyakatli ve adil insanların elinde olmasının toplum için fırsatlar doğuracağına dikkat çeken Tasan,  aksinin topluma eziyet olacağını söyledi.

Tasan konuşmasına şöyle devam etti: “HÜDA PAR kadrolarında bu liyakat ve yeterliliğin olduğunu halkımız bugün gördüğü gibi, görev verildiğinde de bizzat yaşayacaktır inşallah.”

Açıklanan 2017 yılı gıda enflasyon rakamlarının, ürünler toplamında değerlendirildiğinde verilen rakama denk geldiğini ancak, halkın çokça tükettiği yağ, salça, çay, pirinç gibi ürünlerde bu artışın yüzde 45’lerde seyrettiğini söyleyen, Tasan,  oto galeri esnafının noter ücretlerine gelen yüzde 35’lik zamdan da şikayetçi olduğunu söyledi.

Tasan, “Bu zam çok yüksek ve bu zammın araç alış ve satışlarında çok ciddi ciro ve iş kayıplarına neden olduğunu görebiliyoruz.” dedi.

VAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI