Genel Başkanımız Sağlam’dan Mevlid Kandili mesajı

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, bu akşam idrak edilecek Mevlid Kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Açıklama Metni

EN GÜZEL REHBER HAZRETİ MUHAMMED (SALLALLAHU ALEYHİ VESELLEM)

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)’in 15 asır önce dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesini idrak etmekteyiz.

Asırlar boyu hep iyilik rehberi olarak anılan o kutlu önderin siretine, yol göstericiliğine toplum olarak bugün daha çok ihtiyacımız vardır.

İnsanlığın içinde bulunduğu maddi ve manevi buhranların tek çözüm yolu, O'nun getirdiği hayat nizamını ferdi ve içtimai boyutlarıyla uygulayabilmektir.

İslam âleminin içinde bulunduğu bölünmüşlük, dağınıklık ve çaresizlikten kurtulmanın, O'nun siretini öğrenmek ve sünnet-i seniyyesine sarılmakla mümkün olabileceği artık şüphe götürmez bir gerçektir.

“Hepiniz çobansınız ve güttüklerinizden sorumlusunuz” düsturuyla Müslümanların, O'nun örnek hayatını her şeyden önce çocuklarına-aile fertlerine öğretmeleri ve O’nun kutlu yaşam biçimini herkes için “örnek hayat” şeklinde ilan etmeleri zaruret halini almalıdır.

Ümmetin yaşadığı sıkıntıların asıl kaynağı, kardeşlik bilincinin yitirilmesidir.

Kutlu doğumunu idrak ettiğimiz o Resul’ün Sünnet-i seniyyesine bir daha sarılarak tekrar kardeş olduğumuzun idrakine varmak suretiyle ihtilafları bir kenara bırakarak asli kimliğimize kavuşmanın yollarını aramalıyız.

Bu vesile ile;

İslam Alemi’nin Mevlid Kandili’ni tebrik eder,  Mevlid-i Şerif’in Müslümanların aralarındaki ihtilafları bir kenara bırakarak yeniden Ümmet olma şuuruna kavuşmalarına; başta Kudüs olmak üzere zulüm ve işgal altındaki İslam beldelerinin kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

Av. İshak SAĞLAM

HÜDA PAR GENEL BAŞKANI

 

 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI