Karaköprü İlçe Teşkilatımız Otogar esnafını ziyaret etti

Esnaf ziyaretleri kapsamında otogar esnafını ziyaret eden Karaköprü İlçe Teşkilatımız, otogar esnafının sorun ve sıkıntılarını dinledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Karaköprü İlçe Başkanımız Faruk Polat ve beraberindeki heyet, Şanlıurfa Şehirlerarası otogar işletme müdürü Fuat Altun, İlçeler arası Kooperatif dernek başkan yardımcısı Ahmet Karademir ve Otogar esnaflarını ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Heyetin ziyaretinden oldukça memnun olduklarını dile getiren esnaf, sorun ve sıkıntılarını heyete anlatarak, mevcut sorunlarının biran önce çözüme kavuşması dileğinde bulundular.

İşlerinin durgun olduğunu söyleyen otogar esnafı, Suriyelilerin, şehirlerarası seyahatine kısıtlama getirilmesinin, işlerini daha da sıkıntıya soktuğunu söyledi.

Suriyelilere verilen, izin belgelerinin aynı gün içinde halledilmesi gerektiğini söyleyen şöförler ise izin belgesi olmadan yolcu taşımak zorunda kaldıklarını ve bundan dolayı da kendilerine caza kesildiğini, mağdur edildiklerini söyledi.

Suriyelilerin izin belgelerini aynı gün içinde alması için çalışma yapıldığını söyleyen otogar işletme müdürü Fuat Altun, belgelerin aynı gün içinde verilmesi için valiliğin bir memur görevlendireceğini söyledi.

Yaptıkları esnaf ziyaretlerini olumlu geçtiğini ve özellikle esnafın acil çözülmeyi bekleyen sorunlarının olduğunu belirten Karaköprü İlçe Başkanımız Faruk Polat, ziyareti şöyle değerlendirdi:

“Kooperatif başkanları ve esnaflar ile yaptığımız görüşmelerde, çok ciddi olmamakla beraber, giderilmesi, yetkililerin duyarlılığına bağlı olan bazı sorunlarının olduğunu gördük. Özellikle Suriyeli mültecilerin seyahat etmede izin belgelerinin geç verildiğinden yana çok şikayet var. Şehirlerarası taşımacılıkta, Suriyeli mülteci kardeşlerimizin, izin belgeleri ile ilgili sorunlarının olduğunu belirttiler. Sorunlarının, özellikle il dışına çıkma esnasında izin belgesinin kimi zaman 15, kimi zaman 1 ay, 3 aya kadar uzanan bir zaman sürecine yayıldığını, bundan dolayı, hem esnaf kardeşlerimizin, hem de Suriyeli kardeşlerimizin mağduriyetler yaşadığı dile getirildi. Biz de bu konuda notlarımızı alıp, il başkanlığımıza ve gerekli mercilere ileteceğiz.” şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI