Partimiz Trakya bölgesinde teşkilatlanmaya gidiyor

81 ilde teşkilat ve temsilcilik oluşturma çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, Tekirdağ'da teşkilatlandığımızı, Edirne ve Kırklareli'ne de teşkilat kuracağımızı söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Genel Başkan Yardımcılarımızdan oluşan heyet, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bir dizi ziyaretlerde ve temaslarda bulundu. STK temsilcileri ve önde gelen şahsiyetlerle yapılan görüşmelerde bölgenin sorunları istişare edildi.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Abdullah Aslan ve Trakya Koordinatörümüz Naim Uslu'nun da aralarında bulunduğu heyet, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Sivil toplum kuruluşları ve önde gelen şahsiyetlerle yapılan görüşmelerde bölgenin sorunları istişare edildi. Şehir merkezleri, kasaba ve köylerde ziyaretler gerçekleştiren heyetimiz, halkın kendilerine yönelik teveccühe, yapacakları hizmetlerle karşılık verileceği ifade edildi.

Teşkilatlanma çalışmalarımızın hızla sürdürüldüğü Edirne'de bir dizi ziyaretlerde bulunan heyetimiz, Mimar Sinan Vakfı ve İHH Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. Heyetimiz, karşılıklı istişare ve görüş alışverişlerinde bulundu. Kendilerine yapılan ziyaretten memnuniyet duyduklarını ifade eden Mimar Sinan Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hasan Gümüş, ülkedeki durumun göz önünde bulundurularak daha fazla gayret gösterilmesi gerektiğine vurgu yaptı.

"İlk defa bir siyasi parti bizi ziyaret etti"

Heyetimizin kendilerini ziyaret etmesinden memnuniyet duyduğunu belirten İHH Edirne İl Başkanı Abdülkadir Akdi, diğer siyasi partilerin kendilerini ihmal ettiğini söyledi.

Akdi, "Burada kimsemiz yok. Bu kapıdan bir parti olarak ziyaretimize ilk defa siz geldiniz. Sizin dışınızda daha gelenimiz gidenimiz olmadı." diyerek heyetimize teşekkür etti.

Yaptıkları ziyaretlerinin ardından bir açıklama yapan Genel Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, Trakya'daki teşkilatlanma çalışmalarının hızlı bir şekilde sürdürüldüğünü ifade ederek, "24 Haziran seçimlerinde Trakya halkının HÜDA PAR'a gösterdiği teveccühün karşılığı olarak buralarda parti teşkilatlarımızla halkla buluşacağız. Edirne teşkilatımızı kurma çalışmalarının hızlandırdık." dedi.

Müslümanların genel problemlerinin yerel sorunlardan başladığını ifade eden Turgut, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

"İslami camiaların birbirine sahip çıkması lazım. Elbette ki herkesin fikri, zikri, meşrebi farklı olabilir ama nihayetinde hedef Allah'ın (Celle Celalüh) rızasıdır. Dolayısıyla asgari müştereklerde de bile olsa bizim bir araya gelmemiz lazım. Bakın birkaç yıl önce dünya çapında iki küçük örgüt Filistin Kurtuluş Örgütü ile Hamas bir birliktelik kararı verdi. Hemen ABD desteğiyle siyonist işgal çetesi, Ramazan ayı olmasına rağmen Filistin'de saldırıya geçti. İki bine yakın kardeşimiz şehit edildi. 40-50 bine yakın ev tarumar edildi. Yani küçük bir yerde iki küçük grubun bir araya gelmesi bile onları böyle korkutuyorsa İslam ümmetinin bir araya gelmesi onları ne şekilde endişelendireceğini artık siz düşünün."

"Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli'nde teşkilat kurulacak"

3'üncü Olağan Büyük Kongre'mizin ardından Türkiye'nin 81 ilinde teşkilat ve temsilcilik oluşturma çalışmalarına devam edildiğini ifade eden Turgut, "Bugün de Trakya bölgesindeydik. Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da bir dizi görüşme ve temaslarda bulunduk. İnşallah bugün itibarıyla Tekirdağ İl Başkanı Sait Doyar başkanımıza yetki belgesini vermek suretiyle Tekirdağ ilinde teşkilatımızı kurmuş olacağız. Yakın zamanda Edirne teşkilatı, ardından da Kırklareli teşkilatımız kurulacak. İnşallah Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarımız devam edecek. 81 ilde teşkilat veya temsilcilik kurma çalışmaları neticesinde programlarımızı sahaya süreceğiz. Yerel seçimlere hazırlığımızı yapacağız. Bu bağlamda gerekli kadroları oluşturduktan sonra çalışmalara hız vereceğiz." şeklinde konuştu.

EDİRNE İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI