"Çiftçi de esnaf da desteklenmeli"

Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, çiftçilerin beklediği gibi ürün elde edemediği için borçlarını esnafa ödeyemediğine dikkat çekerek çiftçinin de esnafın da desteklenmesi gerektiğini belirtti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz ile il-ilçe yönetimimizden oluşan heyet, Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret etti. Heyet, esnafa, ‘hayırlı işler’ temennisinde bulunarak sorun ve sıkıntılarını dinledi, taleplerini not aldı.

Yoğun olarak zirai ilaç satan Cumhuriyet Caddesi esnafını ziyaret eden heyet, esnafın yoğun teveccühüyle karşılaştı. Heyetimize yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, çiftçiye verdikleri ürünlerin karşılığını alamadıklarından dolayı işlerinde büyük bir oranda düşüş olduğunu söyledi.

Esnaf, çiftçilere verdikleri ürünlerin karşılığını hasat zamanı aldıklarını, çiftçilerin ise ürünlerinden beklentinin altında kazanç elde etmelerinden dolayı aldıkları zirai ürünlerin karşılığını vermekte zorluk çektiklerini söyledi.

Ziyaret sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, çiftçiye zirai ilaç satan esnafların, geçen yıl sattıkları ürünlerin karşılığını alamadıklarına dikkat çekerek, bu yıl çiftçiye zirai ilaç satma konusunda tereddüt içerinde olduklarını söyledi.

“Esnaf çiftçiye destek vermede endişeli”

Demir, "Mahsul ekim dönemi içerisindeyiz. Çiftçimiz, tarlasının başına ürün ekmek için gidecek. Fakat zirai ilaç satan esnafımız, onlara destek vermede endişeli. Neden? Çünkü geçen yıl verdikleri ürünlerin karşılığını hâlâ alamamışlar. Daha önce verdikleri ürünlerin karşılığını almadıkları için yeniden ürün vermede endişeliler. Çiftçimiz de beklediği gibi ürün elde edemediği için borçlarını ödeyemiyor. Çiftçimiz de esnafımız da bu konuda desteklenmelidir. Çünkü tarım bir ülkenin geleceğidir." dedi.

Demir, "Her şeye rağmen, inançlarından dolayı esnafın; şükretmesi, hamd etmesi güzel. Fakat bir taraftan da bize, ‘siz bizim şükrümüze bakmayın, halimiz iyi değil.’ diyorlar. Bizde onlara, hayırlı işler dileyerek partimize destek talebinde bulunduk. Esnafımız da birçok şeyin güzel işlemediğinin farkındalar." şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI