Hayvan yetiştiricileri mağduriyetlerini Bingöl İl Başkanlığımıza iletti

Bingöl'ün Çeltiksuyu köyünde bazı mera alanlarının süt ve süt ürünlerine odaklı faaliyet gösteren bir şirkete tahsis edilmesinin kendilerini mağdur ettiği belirten köylüler, yaşadıkları mağduriyeti Bingöl İl Teşkilatımıza iletti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Bingöl'ün Çeltiksuyu köyüne bağlı Küçüktepe mezrasında bazı mera alanlarının süt ve süt ürünlerine odaklı faaliyet gösteren bir şirkete tahsis edilmesinin kendilerini mağdur ettiği belirten köylüler, yaşadıkları mağduriyeti Bingöl İl Teşkilatımıza iletti.

Küçüktepe mezrası sakinlerinden oluşan 2 kişilik bir heyet, Bingöl İl Başkanımız Orhan Açıkbaş'ı ziyaret ederek yaşadıkları mağduriyeti anlattı, sorunun çözülmesi konusunda yardım talebinde bulundu.

"HÜDA PAR olarak sesiniz olup mağduriyetinizi yetkili kişilere ulaştıracağız"

Mağdur edilen hayvan sahiplerinin sorunlarını dinleyen Bingöl İl Başkanımız Açıkbaş, konu hakkında ellerinden ne geliyorsa katkı sunacaklarını söyledi. 

Açıkbaş, "Hayvanlarınız için geçiş güzergâhından dolayı mağduriyet yaşıyorsunuz. İnşallah bizler HÜDA PAR olarak sizlerin sesi olacağız, mağduriyetinizi yetkili kişilere ulaştıracağız. Gelip oradaki saha çalışmasını yapacağız. SÜTAŞ nereyi engellemiş, nerede sizin güzergâhınızı engellemiş gelip yerinde inceleyeceğiz. İnceledikten sonra da Tarım İl Müdürlüğü, ilgili kurumlara,  SÜTAŞ’a ve Valiliğe konuyu rapor halinde sunacağız." diye konuştu.

Parti olarak tarımı ve hayvancılığı önemsediklerini vurgulayan Açıkbaş, “Hayvancılık ve tarım biterse terör başlar, anarşi başlar. Hele hele hayvancılık olmazsa başka illere göç olur. Buradan gidip de başka illere göç eden aileler görüyoruz." şeklinde konuştu.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI