“Gelişen toplumlar için okuyan bir nesil yetiştirmek zorundayız"

Gelişen toplumlar için okuyan bir nesil yetiştirmek zorunda olduklarını belirten Batman Merkez İlçe Başkanımız M. Şerif Durmaz, bundan dolayı kitap fuarlarına destek verdiklerini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Batman Merkez İlçe Başkanımız Muhammed Şerif Durmaz beraberindeki heyetle, Batman halkının yoğun ilgi gösterdiği ‘Batman 2’nci Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Durmaz ve beraberindekiler yazar ve yayın evleri sahipleriyle de görüşerek bir süre sohbet edip kitap satın aldı. Durmaz, fuara gelen vatandaşlara da yakın ilgi gösterdi.

Fuar ziyaretinin ardından İLKHA muhabirine açıklamada bulunan Durmaz, okuma oranlarının azaldığı bir zaman diliminde düzenlenen kitap fuarının şehirlere önemli katkı sağladığını söyledi.

"Fuarlarla okuma oranlarını yükseltebiliriz"

Kitap fuarlarının öneminin çok fazla olduğunu belirten Durmaz, "HÜDA PAR olarak bu sene ikincisi düzenlenen kitap fuarını ziyaret ettik. Geçen sene de yine Batman’da kitap fuarı açılmıştı. Elbette kitap fuarlarının önemi çok fazladır. Özellikle okuma oranının gittikçe azaldığı günümüzde bu gibi kitap fuarlarıyla okuma oranlarını yükseltebiliriz." dedi.

"Okuyan insanlar güçlüdürler"

Okuyan toplumların ancak gelişebileceğini aktaran Durmaz, "Okuyan insanlar güçlüdürler, bilgi sahibidirler. Okuduklarımızın önemli olduklarıyla birlikte seçici de davranmamız gerekiyor. Özellikle bu manada gençliğin okumaya çok fazla önem vermesi lazım. Zira hakikaten okunduğu zaman insanlar bilgi sahibi oluyor. Elbette bilgi sahibi olmak önemlidir. Yalnız sadece bilgiyle de iş bitmiyor." diye konuştu.

"HÜDA PAR olarak destek veriyoruz"

Bilginin bilince dönüştürülmesi gerektiğini vurgulayan Durmaz, konuşmasına şöyle devam etti: "İşte bu gibi çalışmaların hem bilginin hem de bilincin oluşabilmesi açısından faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu fuarın açılmasında katkısı bulunanları tebrik ediyorum. Kitap fuarları her sene açılmalıdır. Stantları gezdik, yazarlarla görüştük. Yazarların çoğu da ilginin çok fazla olduğunu söylediler. İlginin geçen senekinden fazla olduğunu ifade ettiler. Bu da sevindirici bir gelişmedir. Bu gibi çalışmalara HÜDA PAR olarak bizlerde destek veriyoruz. Çünkü gelişen toplumlar için okuyan bir nesil yetiştirmek zorundayız."

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI