Şanlıurfa İl Başkanlığımızdan ŞURKAV esnafına ziyaret

Balıklıgöl Platosunda bulunan ŞURKAV Çarsısı esnafını ziyaret eden Şanlıurfa İl Başkanlığı heyetimiz, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir beraberindeki heyetle, Balıklıgöl Platosunda bulunan ŞURKAV Çarşı esnafını ziyaret ederek esnafın yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinledi, taleplerini not aldı.

ŞURKAV Çarşı esnafını ziyaret eden heyet, esnafın yoğun teveccühüyle karşılaştı. Heyetimize yaşadıkları sıkıntıları anlatan esnaf, son zamanlarda işlerde büyük bir oranda düşüş olduğunu, vergi yükünün ağırlaştığını, dolar ve altının yükseldiğini, kiraların yüksekliğinden ve birçok zamdan dolayı iş yapamadıklarını ifade ederek, yaşadıkları mağduriyetlerin son bulması için yetkililere çağrıda bulunmalarını istedi.

Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Şanlıurfa İl Başkanımız Basri Demir, esnafın sorun ve sıkıntılarını dinlemeye devam edeceklerini ve ziyaretlerini sürdüreceklerini belirtti.

“Bizden başka kimse çarşıda yok!”

Esnaf ziyaretlerinde alış-veriş yapan müşterilerin az olduğunu söyleyen Demir, “Esnafın işlerinin durgunluğundan bahsettiğine şahitlik ettik. Tabi burası daha çok hediyelik eşya yeri olarak bilinen bir mekân. Daha çok yerli ve yabancı turistlere hitap ediyor. ŞURKAV çarşımıza daha çok turlar geliyor. Turlar, Cumartesi ve Pazar günlerini tercih ediyor. Havanın da yağışlı olmasının etkisi var. Fakat esnaflar, genel anlamda bir durgunluğun söz konusu olduğunu dile getirdiler.” şeklinde konuştu.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI