"Esnafın ciddi anlamda sıkıntılarının olduğunu gördük"

Tarihi "Kadınlar Pazarı" esnafını ziyaret eden İstanbul İl Başkanlığımız, esnafın ciddi anlamda sıkıntı çektiklerini belirtti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

İstanbul İl Başkanlığımızın her hafta farklı yerlerde yaptıkları esnaf ziyaretlerinin bu haftaki adresi tarihi "Kadınlar Pazarı" oldu.

İstanbul İl Başkanımız Erdal Elibüyük ve beraberindeki heyet, önce mezarlık ve türbe ziyaretleri yaparak, ardından tarihi 'Kadınlar Pazarı'nı gezdi.

Mezarlık ziyaretlerinde bulunan İstanbul İl Başkanımız Erdal Elibüyük ve beraberindeki heyet, ardından Fatih Cami avlusunda meftun bulunan Osman Bey türbesini de ziyaret etti ve Metin Yüksel'in şehid edildiği mekânda durup dua ettiler. Mezarlık ve türbe ziyaretlerini tamamlayan heyet, ardından tarihi 'Kadınlar Pazarı'nda bulunan esnafı ziyaret etti.

Esnafları tek tek gezen heyetimiz, esnafın içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan ötürü zor günler geçirdiğini tespit etti.

"Esnafın ciddi anlamda sıkıntılarının olduğunu gördük"

Yaptıkları ziyaretlerin ardından açıklamalarda bulunan İstanbul İl Başkanımız Erdal Elibüyük, sürekli olarak sahada olduklarını ve seçimden önce ya da sonra fark etmeksizin ziyaretlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Elibüyük, "Bugün 'Kadınlar Pazarı'na ziyarete geldik. Seçimden hemen sonra sahaya inerek teşekkür mahiyetinde ziyaretlerimizi yapmaya devam ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin bir parçası olarak 'Kadınlar Pazarı'nı gezdik. Ülke olarak ekonomik anlamda dar boğazdan geçiyoruz. Esnafın durumunu yerinde görme ve sıkıntılarını anlama adına elde ettiğimiz veriler önemli. Geneli gıda sektörü üzerine olan bu pazarda esnafın ciddi anlamda sıkıntılarının olduğunu gördük. Sevindirici olan yönü ise bunca sıkıntıya rağmen buradaki fiyatlar çok yüksek değil. Kriz sonrasında birçok yerde fiyatların yüzde yüz, yüzde iki yüze varan oranlarda zamlar olduğunu görmüştük. Biz burada krize rağmen direnen esnaf gördük. Esnaf içerisinde bulunduğu durumun son bulması adına hükümete çağrı yaptılar. İnşallah tez zamanda bu sıkıntıların geçer ve ülke olarak bu dar boğazdan çıkarız." şeklinde konuştu.

İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI