Diyarbakır İl Başkanımız Osman Aktaş oldu

Genel Merkezi tarafından Diyarbakır İl Başkanlığımıza Osman Aktaş getirildi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Geçtiğimiz mart ayında yapılan Diyarbakır İl Teşkilatımızın 2’nci Olağan Kongresi'nde Diyarbakır İl Başkanlığı'na seçilen Metin Kaya, görevini Osman Aktaş’a bıraktı.

Genel Merkezimiz tarafından Diyarbakır İl Başkanlığına getirilen Aktaş, İl yönetiminde görev yapıyordu.

Göreve geldikten sonra yaptığı ilk açıklamada, şu ana kadar bu görevi hakkıyla yerine getirdiğinden dolayı Metin Kaya’ya teşekkürlerini ileten Aktaş, bu kutlu göreve layık olmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Devraldığı bayrağı daha ileriye götüreceklerini söyleyen Aktaş, “Bu kutlu görevi bizden önce yüklenip layıkıyla bugüne kadar getiren dava arkadaşlarım, başta il başkanımız Sayın Metin Kaya’ya ve teşkilatımıza teşekkür ederim. Kardeşlerimiz bu görevi layıkıyla bugüne kadar getirdiler. Bu kutlu bayrağı bugüne kadar layıkıyla taşıdılar. Allah’ın izni ile bugünden sonra bu bayrağı onların bıraktığı yerden biz de layıkıyla daha ileriye götüreceğiz.” dedi.

“Bu yükü en iyi şekilde taşıyacak ve sizleri mahcup etmeyeceğiz”

Ağır bir yükün altına girdiklerinin farkında olduklarını söyleyen Aktaş, “Ben ve teşkilatım nasıl ağır bir yükün altına girdiğimizin farkındayız. Allah’ın izni ile bu yükü en iyi şekilde taşıyacak ve sizleri mahcup etmeyeceğiz. Bu süreç içerisinde bizler hata ve yanlış yapar isek bizleri uyarıp engellemenizi; doğru işler yapar isek bizleri destekleyip yardımcı olmanızı temenni ediyorum. Yapacağımız her işte, atacağımız her adımda Allah’ın rızasını gözetecek ve bu uğurda mücadele edeceğimizden hiç şüpheniz olmasın. Rabbim bizleri bir an dahi kendi yolundan ayırmasın.” ifadelerini kullandı.

Osman Aktaş kimdir?

Diyarbakır İl Başkanımız Osman Aktaş, 1966 yılında Diyarbakır merkezde doğdu.

Kapatılan Mustazaf-Der Diyarbakır Şube Başkanlığı görevini yürüten Aktaş, daha sonra kurulan Mustazaflar Cemiyeti’nin Diyarbakır Şube Başkanlığı'nı yaptı.

Diyarbakır İl Teşkilatımızda görevli olan Aktaş, 4’ü kız, 1’i erkek olmak üzere 5 çocuk babasıdır.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI