Genel Başkanımız Sağlam ilk GİK toplantısını yaptı

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam, Peygamberler Şehri Şanlıurfa'da ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını yaptı.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Geçtiğimiz gün Ankara'da "Önce İnsan Öncelik Adalet" temasıyla düzenlenen 3. Olağan Büyük Kongremizde Genel Başkanlık görevine seçilen İshak Sağlam, ilk ziyaretini Şanlıurfa'ya gerçekleştirdi.

Beraberindeki Genel Başkan Yardımcılarımız ve yeni seçilen GİK Üyelerimiz ile birlikte Şanlıurfa'ya gelen Sağlam, burada ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısını yaptı.

Şanlıurfa İl Başkanlığımızda yapılan ilk GİK toplantısı Kur'an Kerim tilavetiyle başladı. Toplantı, tanışma faslıyla devam ederken toplantıda kısa bir açıklama yapan Sağlam, yeni yönetimin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Sağlam, "İlk ziyaretimizi, Şehr-i Halilullrahman olan Şanlıurfa'ya yaptık, Rabbim hayırlara vesile kılsın. Toplantımızı Genel İdare Kurulu Üyeliğine yeni giren arkadaşlarımızın, birbirleri ile tanışmaları ve önümüzdeki süreç içerisinde çalışmalar hakkında fikir alış-verişinde bulunduk. İnşallah önümüzdeki süreç içerisinde, beraber çalışacağımız ekip arkadaşlarımızla yapacağımız hizmetleri, bir program dâhilinde yapacağız. Önümüzdeki 15 gün içerisinde başkanlık divanını oluşturduktan sonra, kaldığımız yerden var gücümüzle çalışacağız, Allah'ın izniyle." şeklinde konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren toplantıda 15 gün sonra 2. GİK toplantısının yapılması kararı alındı. Yapılacak 2. GİK toplantı sonrası yeni yönetimin kamuoyuna açıklanacağı öğrenildi.

Genel Başkanımız Sayın Sağlam Şanlıurfa'nın tarihi yerlerini de gezdi

Genel Başkanımız Sayın İshak Sağlam ve beraberindeki partili heyetimiz, GİK toplantısından sonra Peygamberler Şehri Şanlıurfa'nın tarihi mekânları ile fakir ve muhtaç öğrenciler yararına açılan kermesi ziyaret etti.

Sağlam ve beraberindeki partili heyetimiz, ilk olarak Eyyüp Peygamber Sabır Makamını ziyaret etti. Cami avlusunda bulunan ve Hazreti Eyyüp ile eşi Rahime'nin şifa bulduğu rivayet edilen kuyuyu ziyaret ettikten sonra heyet camide ikindi namazını kıldı.

Eyyüp Peygamber ziyaretinin ardından Sağlam ve heyeti, Balıklıgöl Yerleşkesinde bulunan Hazreti İbrahim'in doğduğu mağara olarak bilinen makamı ve Bedüzzaman Said Nursi'nin vefatında defnedildiği kabri ziyaret etti. Heyet daha sonra yerleşkede yer alan Ayn Zeliha ve Hazreti İbrahim'in mancınıkla atıldığı rivayet edilen Büyükgöl'de balıklara yem attı.

Burada yaptığı ziyaretler hakkında açıklama yapan Genel Başkanımız Sağlam, Şanlıurfa'nın tarihi açısından önemli bir yer olduğunu vurguladı.

Son olarak heyet, Şanlıurfa Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği tarafından, merkez Haliliye ilçesinde bulunan Rabia (Topçu) Meydan'ında yetim ve muhtaç öğrenciler yararına açılan kermesi ziyaret etti.

Heyetimizi, Umut Kervanı Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Çelik karşıladı. Kermes hakkında kısa bir bilgi veren Çelik, bu ziyaretlerinden ötürü teşekkür ederek kermesi reyonlarını gezdirdi.

Heyetimiz burada öğrencilere katkı amaçlı olarak sergilenen ürünlerden alarak, görevlilere bu özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI