"HÜDA PAR gelecek vadediyor"

Partimizin 3. Olağan Büyük Kongresine yurt içi ve yurt dışından katılan misafirler, partimizin ümit vadettiğini söylediler.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

‘Önce İnsan Öncelik Adalet’ temasıyla Ankara'da gerçekleştirilen Partimizin 3. Olağan Büyük Kongresinde yurt içi ve yurt dışından katılan misafirler, yapılan kongremizin hayırlara vesile olmasını dileyerek partimizin ümit vadettiğini söylediler.

Ankara Ulus'ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda Saat 10.00'da başlayan ve 15.00'te sona eren kongremizin ardından İLKHA'ya değerlendirmelerde bulunan yerli ve yabancı misafirler, partimizin önemli bir misyon yüklendiğini ve geleceğin partisi olma adına büyük bir adım attığını ifade ettiler.

"Kürd, Türk, Zaza milletlerini bir arada toplaması çok büyük hayırlara vesile olacaktır"

Irak Komala İslami Partisinden kongreye katılan Sekvan Haci, kongreye gelmekle çok mutlu olduklarını ifade ederek şunları dile getirdi:

"Gelirken küçük bir toplulukla karşılaşacağımızı hayal etmiştik ama gerçekten çok yoğun ve güzel bir manzara gördük. Bütün memleketlerden katılımcıların gelmesi bizi çok memnun etti. Bizim duamız dünya ve ahirette HÜDA PAR'ın başarı elde etmesidir. HÜDA PAR sünnet üzerine hareket eden bir partidir. Kürd, Türk, Zaza milletlerini bir arada toplaması çok büyük hayırlara vesile olacaktır. Çünkü başkaları kavmiyetçi duygularla hareket ediyor ama HÜDA PAR her ırktan insanı bünyesinde barındırıyor."

"HÜDA PAR gibi bir partiye ihtiyaç vardı"

Irak Kürdistanı İslami Hareket Partisi Genel İdare Kurulu Üyelerinden Abdulgafur Muhammed Rıza, partimize başarılar dileyerek, yapılan kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi.

Muhammed Rıza, "Biz HÜDA PAR'ı daha önceden tanıyoruz. Bizim bölgeye gelerek ziyaretlerde bulunmuşlardı. Önemli günlerde yanımızda oldular. HÜDA PAR önemli bir görev olan İslam kardeşliğini yüklenmiştir. Gelecekte çok büyük işler yapacağına inanıyoruz. İslam ülkelerinde ve özellikle 4 parça olan Kürdistan'da HÜDA PAR gibi bir partiye ihtiyaç vardı. Kardeşliğin tesisinde, İslami hizmetlerin yapılmasında önemli bir görev görüyor. Bizler de onları kardeş kabul ediyor ve destekliyoruz." şeklinde konuştu.

"Hem Kürdistan halkı için hem de tüm Türkiye'deki halklar için önemli hizmetler yapacağına inanıyorum"

Kongremiz için başarılar dileyen Irak Kürdistanı İslami Hareket Ulema Birliği Başkanı Molla Abdullah, "Başarılı bir kongreydi. İslami söylemler vardı ve şehitlerden söz edildi. Ülkenin birçok yerinde önemli hizmetlerde bulunan bir partidir. Gelecekte Hem Kürdistan halkı için hem de tüm Türkiye'deki halklar için önemli hizmetler yapacağına ve bu yeterliliğe sahip olduğuna inanıyorum." diye konuştu.

"Partimiz dava partisidir"

Kongremize Şanlıurfa'dan katılan Kadir Dağbaşı, yeni genel başkanımızın kendilerine sürpriz olduğunu söyleyerek, duygularını şu şekilde dile getirdi:

"Partimiz dava partisi olduğu için kişilere bağlı değildir. Davamız İslam'dır. Biz Türkiye siyasetine yeni bir vizyon getirdik. Türkiye'deki siyasetin kirli olduğu anlatılıyor. HÜDA PAR'ın siyasetteki adımı bunu düzeltip temizleyeceğine inanıyoruz. Hedefimiz yüksektir ve inşallah bu anlamda her zaman çalışmalarımız sürecektir."

"Bir gün bu salonlara sığmayacağız"

Bursa'dan Kongremize katılım sağlayan Selma Kayalık, "Buraya üçüncü defadır geliyorum. Gerçekten bugünü büyük bir coşku ve heyecanla geçirdik. Çok yoğun bir ilgi vardı. HÜDA PAR'ın gelecek vaat ettiğini ve bir gün bu salonların dışına taşacağını düşünüyorum. Çünkü güçlü ve inançlı bir kadroya sahip." ifadelerini kullandı.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI