3’üncü Olağan Büyük Kongremiz başladı

Partimizin Ankara'da düzenlediği 3’üncü Olağan Büyük Kongre büyük bir coşkuyla başladı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

3’üncü Olağan Büyük Kongremiz Ankara'da başladı. Ankara Ulus’ta bulunan Atatürk Spor ve Sergi Sarayı’nda yapılan kongremizde kayıtlı 1165 delege bulunuyor. Kongremizin yapılacağı salona sabahın erken saatlerinden itibaren gelen binlerce kişi, salondaki yerini aldı.

Kongremizin yapıldığı salon; yeşil, sarı ve beyaz renklerden oluşan parti bayraklarımızla süslenirken salonda "Dürüst Siyaset Gerçek Adalet", "Önce İnsan Öncelik Adalet", “Davamız; hürriyettir, adalettir, barıştır, kardeşliktir” Kürdçe ve Türkçe yazılı dev afişler asıldı.

Yıl dönümleri münasebetiyle 6-8 Ekim 2014 yılında çıkan olaylarda HDP/PKK’liler tarafından katledilen şehit Yasin Börü ve arkadaşlarının fotoğraflarının da kongre salonumuzda asılması dikkatlerden kaçmadı.

Türkçe, Kurmanci, Zazaki ve Arapça olmak üzere dört ayrı dilde, partimizin marşları çalındı. Parti parçalarımızın çalındığı sırada ellerindeki bayrakları sallayan coşkulu kalabalık, ezgilere eşlik ettiği görüldü. 

Kongremize, Türkiye'nin değişik bölgelerinden çok sayıda kanaat önderi, STK temsilcileri ve partililerimiz katıldı. Kongrenin yapıldığı salonda bayanlar için ayrı bir yer tahsis edilirken kongreyi çok sayıda basın mensubu da takip ediyor.

Salona girişleri sırasında Genel Başkan Vekilimiz Mehmet Yavuz, eski Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu, parti kurucularımız İshak Sağlam ve Hüseyin Yılmaz, katılımcıların sloganlarıyla sevgi seliyle karşılanırken yoğun ilgiye karşılık tüm katılımcıları selamladılar.

Sunuculuğunu Mustafa Öztünç’un yaptığı 3’üncü Olağan Büyük Kongremiz saat: 10.00'da İttihadul Ulema müderrislerinden Ebubekir Arslan’ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Öte yandan kongreye yurtiçi ve yurtdışından birçok misafir katıldı. Katılanlar arasından İran, Irak, Suriye, Filistin’den birçok şahsiyet, parti yetkilileri ve kanaat önderi de hazır bulunuyor.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ 

 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI