Partimizden bir heyet aralarında husumet bulunan aileleri barıştırdı

Genel Başkan Yardımcılarımızdan oluşan bir heyet, Özdemir ve Ekinci aileleri arasında yaşanan husumeti, aileleri bir araya getirerek sonlandırdı.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Şırnak’ın Kasrik Beldesi’nde 7 ay önce Özdemir ve Ekinci aileleri arasında yaşanan husumeti sona erdiren heyetimiz, aileleri biraraya getirdi.

Partimiz tarafından düzenlenen barış programında bir araya gelen Özdemir ve Ekinci aileleri, karşılıklı olarak husumeti bitirdiklerini belirterek, birbirleriyle kucaklaşarak helalleştiler, barışı ilan ettiler.

Kasrik Beldesinde Batüyan Aşiretinin önde gelen isimlerinden Nadir Şanlı’nın evinde gerçekleştirilen barış programına, Genel Başkan Yardımcımız ve Sosyal İşler Başkanımız Dr. Aydın Gök, Genel Başkan Yardımcımız ve İktisat İşleri Başkanımız Eyyüp Yanaç, Şırnak İl Başkanımız Abdullah Kılınç, Cizre İlçe Başkanımız Ahmet Elçin, Molla Abdullah Daniş ve her iki ailenin ileri gelenleri katıldı.

Barış programında bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Dr. Aydın Gök, her iki ailenin barış kararlarından dolayı kendilerini tebrik etti.

Gök, ‘’Şırnak ilimize bağlı Kasrik beldesinde Özdemir ve Ekinci aileleri arasındaki meseleyi çözmek ve barışla neticelendirmek üzere buraya geldik. Allah'a hamd olsun, bu iki aile arasındaki bu mesele hayırla ve sulh ile neticelendi. Biz de bunun için buradaydık. Her iki aileye de bu hayırlı kararı verdikleri için tebrik ediyoruz. Allah onlardan razı olsun diyoruz. Ayrıca, ilerde de hiçbir problem ve müşkülatın olmaması için kendilerine duacıyız. İnşallah, Allah Teâlâ aralarındaki muhabbeti, kardeşliği ve sevgiyi artırır.’’ ifadelerini kullandı

Program, Gök'ün konuşması sonrası Molla Abdullah Daniş'in yaptığı duanın ardından, husumetli aileler kucaklaşarak barıştırıldı.

ŞIRNAK İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI