"İnsan ölümlerinin kolaylaştırıldığı bir yerde medeniyet yoktur"

Yasin Börü ve arkadaşlarının katledildiği yeri gezen Genel Başkanımız Sayın Mehmet Yavuz, bu vahşeti gerçekleştiren zihniyetin medeniyetten yoksun olduğunu belirtti.

/ GENEL BAŞKAN / Küçült | Büyüt

Genel Başkanımız Sayın Mehmet Yavuz, 2014 yılının Kurban Bayramı’nda fakir ve muhtaç ailelere kurban eti dağıtmak için yola koyulan Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz’ün HDP/PKK’lilerce vahşice katledildiği yeri gezdi.

Ölümleri kolaylaştıran bu zihniyetin medeniyetten yoksun olduğunu belirten Yavuz, "Şehitlerimizi unutturmayacağız ki bir daha kimse masum insanları katletmeye yeltenmesin." dedi.

Diyarbakır’ın merkez Bağlar ilçesine bağlı Cengizler Mahallesinde bulunan Özturanlar Apartmanın önünde Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz’ün katledildiği yerde bir süre tefekkür eden Yavuz, insan ölümlerinin kolaylaştığı bir yerde medeniyetin olmadığını ifade etti.

Bir dönemin vahşetine ve zulmüne tanıklık eden canlı bir tarihin önünde duygulanan Yavuz, o vahşeti bir kez daha hatırlatarak bu katliamı gerçekleştirenleri lanetledi.

6-8 Ekim olaylarında HDP/PKK’lilerce katledilen Yasin Börü, Hüseyin Dakak, Riyad Güneş ve Hasan Gökgöz’ün balkondan atıldıkları, yakıldıkları yeri ziyaret ettiklerini söyleyen Yavuz, "2014 yılının 6-8 Ekim’inde bir Kurban Bayramı’nda kendi halkına et dağıtmak için yola çıkmış iyiliksever, milletini seven, inancında masum gençlerin katledildiği Cengizler Mahallesindeki Özturanlar Apartmanının önündeyiz. Kurban Bayramı’nın 4’üncü gününde onlara yönelik bir ziyaret gerçekleştirelim istedik." dedi.

"Şehitlerimizi unutturmayacağız ki bir daha kimse masumları katletmeye yeltenmesin"

Kurban Bayramı şehitlerini asla unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını sözlerine ekleyen Yavuz, "Bir dönemin vahşetine tanıklık eden, zulme tanıklık eden canlı bir tarihin/hafızasının anısı/hatırasının önündeyiz. Bu vesileyle bu genç kardeşlerimizin, bu şehid kardeşlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyoruz. Onları unutmayacağız ve Allah’ın izniyle unutturmayacağız. Unutturmayacağız ki bir daha masum insanları katletmeye kimse yeltenmesin." ifadelerini kullandı.

"İnsan ölümlerinin kolaylaştırıldığı bir yerde medeniyet yoktur"

Bu zihniyetin halka ve millete huzur ve barışı getiremeyeceğinin altını çizen Yavuz, "Esasen bir zihniyetin artık bu halkı idare etmesinin sonunun başlangıcını teşkil etmiştir 2014’ün 6-8 Ekim’i. Çünkü bu zihniyet halka ve millete ne huzur dolu ne de barış dolu günler getirecek. İnsan ölümlerini kolaylaştırmıştır bu zihniyet. İnsan ölümlerinin kolaylaştığı bir yerde medeniyet yoktur. Medeniyete sahip olmayan hiçbir anlayış milleti idare edemez. Bu vesileyle bu genç ve şehid kardeşlerimi bir kez daha rahmetle ve minnetle anıyor, onların ailelerine sabrı cemil tavsiye ediyorum." şeklinde konuştu.

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI