Turgut: “İl kongrelerimizi gerçekleştireceğiz”

Genel Merkezimiz, ilçe kongrelerimizin belirlenen tarih içerisinde bitirildiğini ve il kongrelerimize başlanacağını açıkladı.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Genel Merkezimiz, 1 Eylül - 30 Kasım 2017 tarihleri arasında ilçe teşkilatlarımızın kongreye giderek, tüm ilçe kongrelerini tamamladığını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Genel İdare Kurulu (GİK) Üyemiz ve Teşkilat Başkan Yardımcımız Vedat Turgut, il kongrelerimizin de 1 Ocak ile 31 Mart 2018 tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Siyasi Partiler Kanunu ve tüzüğümüz gereği 1 Eylül ile 30 Kasım 2017 tarihleri arasında yapılan ilçe kongrelerimizin sorunsuz ve sıkıntısız tamamladıklarını söyleyen Turgut, yeni yönetime gelen ve güven tazeleyen ilçe başkanlarımızı ve yönetimlerini tebrik etti.

Turgut, “Siyasi Partiler Kanunu ve HÜDA PAR tüzüğü gereği il ve ilçelerde 2 yıl veya 3 yılda bir kongreye gitme zorunluluğu olduğundan, 1 Eylül ile 30 Kasım 2017 tarihleri arasında ilçe kongrelerimizi yaptık. Hamdolsun sorunsuz ve sıkıntısız bir şekilde ilçe kongrelerimizi tamamladık. Yeni yönetimlere ve güven tazeleyen başkanlarımıza başarılar diliyor, kendilerini tebrik ediyorum. Rabbim yardımcı olsun.” ifadelerini kullandı.

İlk il kongremizi Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla bu pazar günü Gaziantep’te yapılacağını söyleyen Turgut, il kongrelerimizin hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Turgut, “İl kongrelerimizi inşallah 1 Ocak 2018 ile 31 Mart 2018 tarihleri arası yapmayı kararlaştırdık. Bu bağlamda ilk il kongremiz Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu’nun katılımıyla bu pazar Gaziantep’te yapılacaktır. Kongrelerimizin ülkemiz başta olmak üzere İslam Coğrafyası ve insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyoruz." dedi.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI