Diyarbakır’da “Türkiye’nin Geleceğinde Gençliğin Sorumluluğu” paneli düzenlenecek

Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığımız tarafından 5 Ocak Cuma günü “Türkiye’nin Geleceğinde Gençliğin Sorumluluğu” temasıyla bir panel düzenlenecek.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanlığımız, 5 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Kayapınar Belediyesi Cegerxwîn Kültür Merkezi Konferans Salonunda “Türkiye’nin Geleceğinde Gençliğin Sorumluluğu” temalı bir panel düzenleyecek.

Moderatörlüğünü Diyarbakır İl Başkanımız Şeyhmus Tanrıkulu’nun yapacağı panele, panelist olarak Genel Başkan Yardımcılarımız Sait Şahin, Erdal Elibüyük ve Mehmet Ali Doyar katılacak.

Düzenleyecekleri panel hakkında açıklamalarda bulunan Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkanımız Yasin Dursun, programı düzenlemekteki amaçlarının gençliği Türkiye’nin geleceğinde yüklenecekleri sorumluluğa hazır hale getirmek olduğunu söyledi.

Gençlerin, çağın en büyük hastalığı olan maneviyatızlığın esiri haline geldiğini belirten Dursun, İslam gençliğinin bilinçlenmeye ihtiyacı olduğunu söyledi.

Türkiye olarak manevi değerlerden destek alan daha disiplinli bir gençliğe ihtiyaç duyulduğunu belirten Dursun, konuşmasına şöyle devam etti:

“Programı düzenlememizdeki asıl amacımız gençliğimizi bilinçlendirmek, geleceğe hazırlamaktır. Malumunuz, dünyanın hemen her tarafında baskı, zulüm altında olan ve katliamlara düçar kalan Müslümanların bu durumunun en büyük sebebi bilinçten yoksun yönetimlerin altında olmalarıdır. Türkiye başta olmak üzere İslam Coğrafyasını teşkil eden ülkeler geri kalmışlığı, etkisiz pozisyondan çıkıp daha kaliteli bir yönetim anlayışı, disiplinli bir nesil ve manevi değerlerine sahip bir gençlik için atılması gereken önemli adımlar vardır. Düzenlediğimiz panelin de bu adımlardan biri olmasını diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Panel 5 Ocak Cuma günü saat 19.00’da

Düzenleyecekleri panele HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcılarının panelist olarak katılacağını söyleyen Dursun, panelin 5 Ocak Cuma günü saat 19.00’da Kayapınar Belediyesi Cegerxwîn Kültür Merkezinde yapılacağını söyledi.

Dursun, “Panelimize Genel Başkan Yardımcılarımızdan Sait Şahin, Erdal Elibüyük ve Mehmet Ali Doyar katılacaktır. Panelimizin modaratörlüğünü ise İl Başkanımız Şeyhmus Tanrıkulu yapacaktır.” dedi.

Dursun, son olarak düzenleyecekleri panele tüm gençleri davet ederek konuşmasını bitirdi.

DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI