Adaylarımızın seçim çalışmaları sürüyor

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine devam eden Milletvekili adayımız Aziz Baylan, vatandaşlardan destek talebinde bulunuyor.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

27. Dönem Şanlıurfa Milletvekili adayımız Aziz Baylan, 24 Haziran tarihinde yapılacak seçimler için çalışmalarını sürdürüyor.

Baylan, seçim çalışmaları kapsamında buğday ve zahireciler pazarı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan pazarını ziyaret etti.

Ziyaretlerinin ardından gazetecilere açıklama yapan Milletvekili adayı Baylan, şiddeti bir çözüm yolu olarak benimsemediğimizi belirterek, “Meselelerin şiddet yoluyla çözüleceğine inanmıyoruz. Sorun ve meselelerin müzakere yoluyla çözülebileceğine inanıyoruz. Sonuna kadar sulh kapısının açık tutulmasını; savaşa, kavgaya ve silaha asla prim verilmemesini istiyoruz. Biz her zaman barıştan, kardeşlikten yanayız. Sadece bölgemizde ve Türkiye'de değil,  dünyanın hiç bir yerinde namludan bir tek mermi çıkmasını tasvip etmiyoruz.” dedi.

Birilerinin söylem ve eylemlerinin birbiriyle çeliştiğine dikkat çeken Baylan, “Yıllarca en çok barıştan ve kardeşlikten bahsedenler en çok bu coğrafyamızda kan döktüler. Yıllarca coğrafyamızı huzura hasret bıraktılar. Annelerin ağıtları hiç dinmedi. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Halkımızın bunları iyi görmesi gerekiyor.” diye konuştu.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI