Şehidlerin adı hatıra ormanında yaşayacak

Siirt İl Gençlik Kollarımız, 6-8 Ekim saldırılarında katledilen Yasin Börü ve işgalci terör çetesi tarafından Mavi Marmara da şehid edilen İbrahim Bilgen’in adına Siirt’in Tillo ilçesinde orman oluşturdu.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Siirt İl Gençlik Kollarımız tarafından, Orman ve Su İşleri Müdürlüğünden 49 yıllığına hibe olarak alınan araziye orman oluşturuldu.

Ormana, 6-8 Ekim saldırılarında PKK’lilerce vahşice katledilen Yasin Börü ve Mavi Marmara’da siyonist işgal yönetimi eliyle katledilen İbrahim Bilgen’in adı verildi.

Siirt’in Tillo ilçesinde oluşturulan 10 dönümlük hatıra ormanına 400 civarında fıstık ve çam fidanı dikildi.

Fidan dikimine iştirak eden Siirt İl Başkanımız Behçet Sevgili, Hz. Peygamber’in (sav) “Kıyametin kopacağını da bilseniz, elinizdeki fidanı dikin” hadisini hatırlatarak, yapılan faaliyetin önemine işaret etti.

Siirt’in Tillo ilçesinde, Allah için canlarını feda etmiş olan  şehid Yasin Börü ve İbrahim Bilgen anısına oluşturulan hatıra ormanının, çok anlamlı bir çalışma olduğunu ve bu çalışmalarından dolayı Gençlik Kollarımızı tebrik ettiğini belirten Sevgili, şöyle konuştu:

“Şehidlerimizin, Allah katında ölümsüz olduklarına iman etmekle beraber hatıralarını canlı tutmak ve onların isimlerinin yeryüzünde ebedi kalması için adlarına bir hatıra ormanı oluşturmak isteyen HÜDA PAR Siirt İl Gençlik Kollarını tebrik ediyorum. Bu vesileyle bizde burada bulunuyoruz. Bundan sonraki süreçte ağaçların bakımını da yapmaya çalışacağız inşallah.”

Konu ile ilgili olarak konuşan Siirt İl Gençlik Kolları Başkanımız Yakup Toprak, kalplerin ve toplumların, iman nuru ile yeşermesi için çaba gösteren bir hareket olan HÜDA PAR’ın kuru ve çorak toprakları da yeşertme çabasının davalarının gereği olduğunu söyledi.

Toprak, konuşmasına şöyle devam etti: “Mavi Marmara da şehid düşen İbrahim Bilgen ve Diyarbakır’da mazlumane bir şekilde katledilen Şehid Yasin Börü adına bir hatıra ormanı oluşturduk. HÜDA PAR Siirt İl Gençlik Kolları olarak,Tillo ilçemizde oluşturduğumuz bu ormana  400’e yakın fıstık ve çam ağacı fidanı diktik. Allaha hamd olsun, bütün fidanları diktik. Peygamberimiz bir hadisinde kuru ve çorak olan toprakların yeşertilmesini bize buyuruyor. Bizde bu amaçla kuru ve çorak olan toprakları yeşertmek için çabalıyoruz. Şehidlerimizin anısını canlı tutmak için böyle bir çalışmaya başvurduk. İnşallah, anıları, diktiğimiz fidanlarla burada canlı kalacak.”

SİİRT İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI