"HÜDA PAR geleceğin partisidir"

Adana Milletvekili Adayımız Vedat Turgut, halkın kendilerine olan teveccühüne işaret ederek, partimizin geleceğin partisi olduğunu vurguladı.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Adana’da seçim çalışmalarına hız veren milletvekili adaylarımız; merkez Seyhan ilçesinde düzenledikleri programda halkla buluştular. Burada halka hitap eden Adana Milletvekili Adayımız Vedat Turgut, partimizin insanlık, hak ve adalet için yola çıktığını ifade ederek “Bu meydandan ilan ediyoruz ki, HÜDA PAR geleceğin partisidir.” diye konuştu.

Türkiye’de yaşayan tüm halkların kardeşçe yaşaması ve özlenen kardeşlik ikliminin tesisi için parti olarak gayret gösterdiğimizi kaydetti. Adana İl Başkanlığımızın bayramın üçüncü gününde düzenlediği etkinlik, Seyhan ilçesinin Gülbahçesi Mahallesi Kıbrıs Caddesinde gerçekleşti.

Adana milletvekili adaylarımızın yanı sıra partililerimizin ve halkın katıldığı program şenlik havasında geçti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan etkinlikte partinin marşları seslendirildi, halaylar çekildi. Programda milletvekili adayları, 28 Şubat ve FETÖ yargısı mağduru yusufilerin özgür olması için kafeste getirilen güvercinleri uçurdular.

“Dilleri amaç değil bir araç olarak görüyoruz”

Burada halka Kürtçe ve Türkçe hitap eden Adana milletvekili adayımız Vedat Turgut, Allah’ın insanları kabile kabile yaratmasının amacının Kur’an’da anlatıldığı üzere birbirleri ile tanışması olduğuna işaret ederek parti olarak dilleri amaç değil bir araç olarak gördüğümüzü söyledi.

Turgut, Türkiye’de yaşayan tüm halkların kardeşçe yaşaması ve özlenen kardeşlik ikliminin tesisi için parti olarak gayret gösterdiğimizi kaydetti.

 “Mevcut kanunlar yüz yamalı bohça gibi”

Türkiye’de Müslüman halkın inancıyla barışık bir sistemin gerekliliğine vurgu yapan Turgut, “İslam’ı ölçü alan partimizin programında şunu söylüyoruz: Ülkemizin yüzde 95’i madem Müslümansa HÜDA PAR diyor ki mecliste çıkan kanunlar, halkımızın inancına, örfüne göre olmalı. Yoksa siz İsviçre’den, Fransa’dan, İsveç’ten almış olduğunuz kanunlar, yüz yamalı bohça gibi ki artık yama da tutmuyor. Dolayısıyla bir değişikliğe ihtiyaç var. Bu değişikliğin adresi de HÜDA PAR’dır.” diyerek mevcut sistemin değişmesi için çalışacakları sözünü verdi.

Türkiye’de yaşayan Türk olsun, Kürd olsun, Arap olsun tüm halkların kardeşçe yaşaması ve özlenen kardeşlik ikliminin tesisi için parti olarak gayret gösterdiğimizi ifade eden Turgut, Adanalılardan seçimlerde destek istedi.

“HÜDA PAR doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsüdür”

Turgut’un konuşmasının ardından Adana Milletvekili Adayımız Salih Demir de bir konuşma yaptı.

Bazı siyasi parti, TV ve haber portallarının medyada yayınladıkları seçim pusula örneklerinde bilinçli bir şekilde partimize yer verilmeyerek algı yapılmak istendiğini ifade eden Demir, “Pusulada neden HÜDA PAR yok? Bunu iyi okumak lazım, bu fotoğrafı iyi görmek lazım. HÜDA PAR ciddi manada birilerini rahatsız ediyor. Tedirgin olsunlar çünkü HÜDA PAR’ın yıldızı doğdu, Allah’ın izniyle 25 Haziran sabahı da güneşi hem ülkemizde hem de dünyada doğacaktır. HÜDA PAR doğu ile batı arasında kardeşlik köprüsüdür.” diyerek ölçüsü İslam olan partilerinin insanı merkeze alan amacını anlattı.

“İslamî esas ve inançlara uygun sivil bir anayasa istiyoruz”

Yeni bir anayasa yapılması gerektiğine vurgu yapan Demir, “Bütün inançlara saygılı ama özelde halkının yüzde 99’unun Müslüman olduğu bir ülkede İslamî esas ve inançlara illa ki uygun ve saygılı sivil bir anayasanın yapılması için partimiz elinden geleni yapacaktır.” diyerek bu konudaki görüşlerini özetledi.

Konuşmasında faize dayalı sistemi de eleştiren Demir, partimizin ekonomik alanlardaki projelerini paylaştı.

Program, milletvekili adaylarımızın halkla bayramlaşmasıyla sona erdi.

ADANA İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI