"Eğer idarede söz sahibi olursak topluma daha faydalı olacağız"

Bingöl milletvekili adayımız Tasalı, idarede söz sahibi olursak topluma daha faydalı olacağımızı belirterek, "Siyasetten hiçbir maddi menfaat beklentimiz söz konusu değildir." dedi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Bingöl İl ve Solhan İlçe teşkilatımız, Ramazan Bayramı dolayısıyla Bingöl milletvekili adaylarımız Hamdullah Tasalı ve Fuat Sönmez’in katılımıyla seçim irtibat büromuzda bayramlaşma programı düzenledi.

 Katılımcıların bayramını tebrik eden Bingöl milletvekili adayımız Tasalı, bu bayramın, İslam coğrafyasında devam acıların son bulmasına vesile olması temennisinde bulundu.

Tasalı, "Bizden umut bekleyen çaresizler çözüm ve çare bekliyor. Mazlum ve mahrumlar ellerinden tutmamızı bekliyor. HÜDA PAR bir umut ve çaredir. Denenmiş bir başarısızı denemek akıllı insanların işi değildir. HÜDA PAR olarak idarede söz sahibi olmak istiyoruz. Eğer idarede söz sahibi olursak ve elimiz güçlü olursa topluma daha faydalı olacağız. Biz yola çıkarken, topluma hizmet etmek için yola çıktık. Siyasetten hiçbir maddi ve menfaat beklentimiz söz konusu değildir." diye konuştu.

"Siyasetimizin merkezine insan ve adaleti almışız"

Parti olarak siyasette yola çıkarken parti programlarına Kur’an-ı ve Resulullah’ın yolunu örnek aldıklarını vurgulayan Tasalı, "Onlar bizim şiarımızdır. Onlar bizim kaynağımız, öncülerimizdir. Bundan ötürü biz doğruluğu, hakkı, adaleti Kur'an merkezli olarak işliyoruz ve siyasetimizin merkezine de önce insan ve adaleti alıyoruz. Zira insan Allah'ın yeryüzünde yarattığı en şerefli varlıklardandır." ifadelerini kullandı.

"Siyasette insanları ötekileştirmeyi ve dışlamayı uygun görmüyoruz"

Konuşmasının sonunda Tasalı, şunları söyledi: "Tüm insanları yaratılışta kendimize denk görüyoruz. Dolayısıyla biz siyasetimizde adaleti ön plana çıkarıyoruz. Menfaat ve çıkara dönmüş olan siyaset her şeyi kendine istiyor ve siyaseti bir yere varmak için kendine basamak olarak kullanıyor. Kendi dışındaki insanları ötekileştirmek suretiyle, insanları ayrıştırarak dışlıyor, düşman ediyor ve bu şekilde halkın emeğini, iradesini çalıyor. Bunun neticesinde kendisine bir yer ediniyor, bir saltanat ediniyor ve dolayısıyla diğer bütün insanların hakkını hukukunu çiğniyor. Biz böyle bir siyaset anlayışına karşı mücadele edeceğiz. Biz bunun için siyaset yapıyoruz. Biz siyasette insanları ötekileştirmeyi ve dışlamayı uygun görmüyoruz."

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI