İl teşkilatımızdan Batman'da örnek bayramlaşma programı

Batman il teşkilatımızın düzenlediği bayramlaşma programı yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Batman il teşkilatımızın düzenlediği bayramlaşma etkinliği ikindi namazına müteakip Batman Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi yanındaki Aram Tigran Parkı’nda gerçekleştirildi.

Programa; Merkez İstişare Kurulu Üyemiz Molla Beşir Şimşek, Batman İl Başkanımız Davut Şahin, Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, bölgenin tanınmış âlimleri, STK temsilcileri, partililerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Yoğun katılımın olduğu bayramlaşma programında katılımcılar salâvatlar eşliğinde birbirlerinin bayramını tebrik ettiler.

Programda konuşan Merkez İstişare Kurulu üyemiz Molla Beşir Şimşek, tüm İslam âleminin bayramını tebrik etti.

24 Haziran seçimlerinin hayırlara vesile olmasını dileyen Şimşek, "Allah-u Teâlâ bu bayram ve mübarek günleri Müslümanların kardeşliğine, İslam âleminin içinde sevgiye, sulh ve selamete; fitne ve akan kanın durmasına vesile kılsın. Bir seçim arefesindeyiz. Allah’tan (cellecelaluhu) umuyoruz ki, bu günleri selametle geçirmesidir. Allah’tan seçimde fitne ve kavgalara sebebiyet vermemesini diliyoruz. Allah-u Teâlâ günleri güzel geçirmemizi nasip etsin. Tüm kardeşlerimize tavsiyemiz dostlarını ziyaret etmesidir. Bu haftayı ziyaretlerle, selam ve kelamla geçirelim. Bu kısa günler hizmete vesile olsun. Allah’tan (cellecelaluhu) umuyoruz ki bu millete en layık olanlar seçilir." dedi.

"Tercihimizi yaptığımızda dünya ile ahiret menfaatimiz için çalışanları unutmayalım"

Halktan hem dünyalarını hem de ahiretlerini düşünenleri tercih etmesini isteyen Şimşek, "Tercihimizi yaptığımızda ahireti, kabri, huzuru, dünya ile ahiret menfaatini unutmayalım. Bu tercihimizin hesabı Allah (cellecelaluhu) huzurunda sorulacak. Çevremizde zaman zaman kavgalar oluyor, bu konuda üzülüyoruz. Maksadımız bu millete hizmet ise kavgalara vesile olmamalıyız. Sevgiye, sükûnet ve selamete vesile olalım. Bu millete hizmet eden birilerini seçmeye vesile olalım." ifadelerini kullandı.

Daha sonra bayramlaşma programına katılan Batman Bağımsız Milletvekili Adayı Aydın Gök, herkesin bayramını tebrik etti. 

Gök, parkta oturan halka giderek bayramlarını kutladı.

BATMAN İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI