Mersin’de halkla bayramlaşma programı düzenledi

Mersin İl Teşkilatımızın düzenlediği bayramlaşma programına katılan milletvekili adaylarımız halkla buluştu.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Mersin İl Teşkilatımızın düzenlediği bayramlaşma etkinliği ikindi namazına müteakip Ulu Camii avlusunda gerçekleşti.

Programa; Mersin Milletvekili adaylarımız Zübeyir Akbaş, Ali Bozukluhan, Sait Erdem, Aydın Karakayalı, Ömer Faruk Ayhan, Abdurrahman Doğan, Sema Karakaya ve  Fatime Zehra Özer ile partililerimiz ve vatandaşlar katıldı. Teşrik tekbirleri ve salâvatların getirildiği programda katılımcılar birbirlerinin bayramını tebrik ettiler.

Programda konuşan Mersin İl Başkanımız Ercan Fidan,  İslam coğrafyasının içinde bulunduğu sıkıntılara dikkat çekerek, “İslam ümmetinin dört bir yanında ne yazık ki hala kan gözyaşı akmakta ve sıkıntılar devam etmektedir.  İnşallah bu bayram, Müslümanların kendi aralarında birliğine, beraberliğine ve vahdetine vesile olur.  İslam ümmetinde akan kanlar sona erer ve sıkıntılarımız biter.” dua temennisinde bulundu, katılımcıların bayramlarını tebrik etti.

Burada bir selamlama konuşması yapan milletvekili adaylarımız Aydın Karakayalı ve Zübeyir Akbaş da halkın bayramını tebrik etti.  Oruç ibadeti ve Kadir Gecesi’nin ihya edildiği Ramazan ayının bereketine dikkat çeken Karakayalı ve Akbaş,  bu bilinç ve özverinin diğer ay ve günlerde de yaşatılması temennisinde bulundu. 

Vekil adaylarımız,  Ramazan bayramının  İslam alemi ve Müslümanlara esenlik, mutluluk ve huzurlara vesile olmasını dileyerek sözlerini tamamladı.

MERSİN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI