Taşeron işçilerinden Batman İl Başkanlığımıza ziyaret

Kendilerini ziyaret eden taşeron işçilerinin sıkıntılarını dinleyen Batman İl Başkanımız Davut Şahin, taşeron işçilerinin bir an önce kadroya alınması gerektiğini söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Yıllardır kadro bekleyen Türkiye Petrollerinde taşeron olarak çalışan işçilerinden oluşan bir heyet, Batman İl Başkanlığımızı ziyaret ederek, sorun ve sıkıntılarını anlattı.

Yıllardır kadrosuz bir şekilde çalıştıklarını ve artık kadroya alınmak istediklerini belirten işçiler, partimizden sorunlarının çözümü için destek talebinde bulundular.

Taşeron olarak çalışan işçilerinin sorunlarını ilk günden beri takip ettiklerini ve yanlarında olduklarını vurgulayan Şahin, taşeron işçilerinin mağdur edildiğini, bu yüzden işçilerin kadroya alınması için yetkililer tarafından gereken adımların atılması gerektiğini söyledi.

Şahin, “Bu kardeşlerimiz Türkiye Petrolleri (TP) bünyesinde taşeron işçisi olarak çalışıyorlar. Şu anda taşeron işçilerinin kadroya alınmaları söz konusudur. Özellikle bölgemizde yer alan TP, BOTAŞ, Havayolları, Demiryolları gibi kurumlarda çalışan taşeron kardeşlerimiz mutlak surette kadroya alınmalı. Velev ki bu yapılmazsa da taşeron olarak çalışan bu kardeşlerimizin iş güvencesi sağlanmalı. Bu da 5-10 yıl süre ile icabında kendileri ile sözleşme imzalanmak sureti ile işlerinin güvence altına alınmasını gerektirir.” diye konuştu.

“10-15 yılını vermiş taşeron işçiler niye kadroya alınmıyor?”

Bölgenin büyük bir işsizlik sorunuyla karşı karşıya olduğuna belirten Şahin, “İnsanlarımız çocuklarının rızkını temin etmek için en riskli işlerde bile çalışıyor. 10-15 yılını vermiş taşeron işçiler niye kadroya alınmıyor? Bu kardeşlerimizin tamamen kadroya alınması ve maaşlarının da bir kadrolu işçinin seviyesine çıkartılması gerekir. Ancak bu şekilde insanlarımız rahat bir ekmek yerler, çocuklarına rahat bir ekmek götürürler.” ifadelerini kullandı.

BATMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI