Genel Başkanımız “Öfke Cuması” programına katıldı

Genel Başkanımız Zekeriya Yapıcıoğlu Diyarbakır'da katıldığı “Öfke Cuması” programından sonra basına verdiği demeçte, Siyonist çetenin Filistin topraklarından sökülüp atılmadan hiç kimseye rahat olmayacağını söyledi.

/ BASIN AÇIKLAMALARI / Küçült | Büyüt

Diyarbakır'daki İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarihi Ulu Cami’de kılınan Cuma namazı sonrası Siyonist işgalcilerin Mescid-i Aksa'da Müslümanları şehit etmesi ve ibadet yapılmasını engellemesini protesto etti.

Yapılan kitlesel basın açıklamasına katılan Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, program sonrası basına yaptığı değerlendirmede Mescid-i Aksa'nın hâkimiyetinin Müslümanların elinden çıktıktan sonra ümmet ruhunun gün geçtikçe kaybolduğuna dikkat çekti.

Yapıcıoğlu, "Ümmetin topraklarını yöneten idareciler İsrail'le ekonomik ve siyasi ilişkilerini sürdürürlerse, Filistin'deki kardeşlerine gönderdikleri gıda, giyim ve inşaat malzemelerinin Siyonistlerin kontrolünden geçirilmesini kabul ederlerse ve bunu da sineye çekebiliyorlarsa elbette Siyonistler Mescid-i Aksa'nın içerisine girecek olan Müslümanların üstünü aramayı, oraya giriş-çıkışları kontrol etmeyi kendisine bir hak olarak  görecektir. Bu hakkı biz verdik! Eğer İslam ülkelerinin yöneticileri oradaki Siyonist terör şebekesini bir devlet olarak kabul etmeye ve onlarla ilişkiler kurmaya devam ederlerse onlar da gittikçe daha da pervasızlaşacaktır ve emin olun o gücü kendilerinde bulabilirse mescidi yıkacaklardır. Ama Allah'ın izniyle buna güç yetiremeyecekler." dedi.

"Siyonist çete oradan sökülüp atılmadan hiç kimseye rahat yoktur"

"Bütün Müslümanların dikkatini şu noktaya çekmek istiyorum ki Mescid-i Aksa'nın hâkimiyeti Müslümanların elinden çıktıktan sonra ümmet ruhu iyiden iyiye kayboldu." diyen Yapıcıoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

"Orası, yani Beytül Makdis, mahşer ve menşer yeridir. Orası tekrar bizim dirileceğimiz, tekrar yeşereceğimiz, kök salıp dallarımızı uzaklara uzattığımız yer olacaktır. Ben öyle inanıyorum ki; Müslümanlar Kudüs'ün etrafında birlik olup yeniden özgürlüğüne kavuştururlarsa işte o gün yeniden ümmet olabileceklerdir. Eğer daha önce Darusselam olarak isimlendirilen Mescid-i Aksa ve çevresi gerçekten bir selam yurdu olursa ki, bu da ancak isimi selamet kökünden, aynı kökten gelen İslam'ın oraya hâkimiyetiyle olabilir. Oraya selamet ve barış hâkim olduktan sonra ben inanıyorum ki dünyanın da barışı görmesi, bütün bir bölgenin, bütün İslam beldelerinin barışla tanışması mümkün olacaktır. Ve o habis ur, siyonist çete oradan sökülüp atılmadan hiç kimseye rahat yoktur. Bunu herkes böyle bilmeli. Eğer biz onları geri adım atmak zorunda bırakmazsak, buna zorlamazsak onlar adım adım ilerleyecekler. Bizi adım adım geriletecekler ve bizim mahremimize girecekler. İşte üçüncü Harem-i Şerif, Mescid-i Aksa şu anda o pis siyonist potinler, postallarla kirletiliyor maalesef. Geri çekilmek istemiyorsak; kendi yerlerimizi, kendi mescitlerimizi, kendi haremlerimizi onlara terk etmek istemiyorsak onları geriletmek zorundayız. Onları geriletmenin yolu da dediğim gibi ümmetin yeniden o ruhu kuşanması, yeniden birlik olmasıdır."

"Cesaretleri bizim dağınıklığımızdandır, yoksa küfrün ortak özelliği korkaklıktır"

Siyonistlerin korkması için karşılarına yeniden Selahaddinlerin dikilmesi gerektiğini vurgulayan Yapıcıoğlu, son olarak şunları söyledi:

"Cesaretleri bizim dağınıklığımızdandır, yoksa küfrün ortak özelliği korkaklıktır. Ayeti Kerime’de Allah-u Teâlâ’nın buyurduğu gibi, 'Allah’ın mescidlerinde O’nun isminin oralarda zikredilmesine mani olan ve oraların harap olması için çalışandan daha zalim kim olabilir? Onlar oralara (mescidlere) ancak korkarak girebilirler.' Ama biz cesaretimizi kaybettiğimiz için, birliğimiz kaybettiğimiz için, yumruğumuzu sıkamadığımız için, onların bize karşı merhamete gelmesini beklediğimiz için, onlar gittikçe gazaba geliyor. Eğer onlara karşı biz gazaba gelirsek, eğer biz onlara onların davrandığı gibi merhametsizce davranırsak, yani merhamet etmeyene merhamet etmez isek, herkese hak ettiği muamelede bulunursak, emin olun onlar korkacaklar. Ama onların korkması için karşılarına yeniden Selahaddinlerin dikilmesi gerekiyor. İnşallah o Selahaddinler yola çıkmıştır. Kudüs'e varmaları inşallah çok uzun zaman almayacaktır." 

HÜDA PAR GENEL MERKEZİ

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI