Yavuz: Partimiz söylediğinin arkasındadır

Genel Başkanımız Mehmet Yavuz, partimizin söylediğinin arkasında olduğunu ifade ederek boş şeylerle halkı oyalamadığını söyledi.

Bayramın ilk gününü memleketi Adıyaman’da geçiren Genel Başkanımız Mehmet Yavuz, baba ocağı olan Kâhta’da halk ile bayramlaştı. Yavuz, yoğun ilgiden dolayı vatandaşlara teşekkür etti.

Partimizin söylediğinin arkasında olduğunu, bu yüzden boş şeylerle halkı oyalamadığımıza vurgu yapan Yavuz, sözlerine şöyle devam etti:

"Allah'a hamd olsun her geçen gün partimizin siyasi söylemleri çözüm önerileri Türkiye gündemine biraz daha fazla gelmeye başlıyor. Siyasi söylemimiz Türkiye'de karşılığının olduğunu hep beraber şahit olduk. HÜDA PAR'ın siyasi söylemleri ve çözüm önerileri söylemlerden ibaret değildir. Önce insan öncelik Adalet demenin sadece sloganik olmadığını ortaya koyuyor. Çünkü meselelere bakışını insan ve adalet temellidir. İnsan kâinatın merkezinde Allah-u Teâlâ tarafından eşrefi mahlûkat olarak yaratılmış bir varlıktır. Onun dini milliyeti aidiyeti ne olursa olsun hürmete layıktır, hizmete layıktır. İnancının bir anlamı yok. Ona hizmet edilmesi ve onun adalet içerisinde kalması, zıddımıza da olsa, hoşumuza gitmese de adaleti onun için uygulamak bizim en temel vazifemizdir."

"Adalet olmasa olmazımızdır"

"Adalet olmasa olmazımızdır." diyen Yavuz, "İnsanlık onurunu ve adaleti merkeze alarak bütün sorunlara çözüm üreten HÜDA PAR’ın toplum tarafından nasıl karşılandığını hep beraber gördük. Bizim gözümüz halkın cebinde değil, bizim gözümüz rıza-i Bari ve cennette.  Hiçbir şekilde halkımızın cebine göz dikmedik, Allah’ın izni ile göz de dikmeyeceğiz." diye konuştu.

"Seçim beyannamemizi herkes okumalı"

Partimizin seçim beyannamesinin herkes tarafından okunması gerektiğini dile getiren Yavuz, öznenin insan ve insanlık değerleri olduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Her türlü farklı etnik inanç tanınacak. Herkesin dil, can, mal, akıl ve nesil emniyeti teminat altına alınacak. Hukukun üstünlüğü herkes ve her kesim için olacak. Bu madde ‘Bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe sevk etmesin ayetinin parti programımıza yansımış halidir.’ Çünkü biz inanç temelli bir hareketiz, ölçümüzü aziz İslam’dan alıyoruz. Büyük insanlık mektebi aziz İslam’ın bizatihi kendisidir."

"Allah’ın yanında değerimizi yükseltmeye ihtiyacımız"

Yavuz, sözlerine şöyle devam etti: "Adalet herkes için eşit şartlarda uygulanacak. Katılımcılığı ve çoğulculuğu sağlayacağız. Bunların teminat altına alındığı hür ve adil bir düzeni tesis edeceğiz. İşte bu bizim zaferimizin kendisidir. Bu bizim başarımızın kendisi olacaktır. Bu çalışmaların öncesinde ortaya konulacak helal çabalar, mütevazı çabalar, yiğitçe çabalar, fedakârca çabalar, meşakkate, zahmete ve sıkıntıya katlanır çabalar değerlidir. Bizim sevap kazanmaya ihtiyacımız var, Allah’ın yanında değerimizi yükseltmeye ihtiyacımız var. İşte bu bir fırsattır. Onun için hür ve adil bir düzenin kapısının aralandığı bu zaman da son viraja girmiş bulunuyoruz."

ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞI

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI