"Hiçbir seçim yitirilen canlardan kıymetli değildir"

Suruç’ta yaşanan olayla ilişkin açıklama yapan Şanlıurfa İl Başkanlığımız, hiçbir seçim yitirilen canlardan daha kıymetli olmadığına vurgu yaptı.

/ GENEL MERKEZ / Küçült | Büyüt

Şanlıurfa İl Başkanlığımız, Suruç’ta seçim çalışması yapan siyasi partili bir gurup ile diğer bir siyasi partili grup arasında yaşanan olayla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Ramazan bayramına bir gün kala böyle bir olayın yaşanmasının oldukça üzüntü verici olduğu ifade edilen açıklamada,  olaya müdahil olan taraflara sağduyu çağrısı yapıldı.

Açıklamanın devamında, "Manevi iklimin zirve yaptığı mübarek Ramazan bayramına bir gün kala Suruç ilçemizde yaşanan acı olayı tüm halkımızı derinden üzdüğü gibi bizleri de ziyadesiyle üzmüştür. Üzüntü ve kaygı verici olayın uzamaması ve daha farklı bir boyuta ulaşmaması için müdahil olan her iki tarafa sağduyu çağrısında bulunuyoruz. Unutulmamalıdır ki; seçimler gelip geçicidir. Hiçbir seçim yitirilen canlardan daha önemli ve kıymetli değildir." ifadeleri kullanıldı.

Seçimlerin huzurlu bir şekilde gerçekleşmesi için her türlü inisiyatifi almaya hazır olduğumuzun altı çizildiği açıklamada,  şu ifadeler kullanıldı:

"Mübarek Ramazan Bayramı’nda Peygamberler şehri halkımızın sükûnet ve selameti için herkes sorumluluk üstlenmeli ve aklıselim ile hareket etmelidir. Seçimin huzurlu bir şekilde geçmesi için HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanlığı olarak üzerimize düşen her türlü sorumlulukta inisiyatif almaya hazır olduğumuzu bilinmesini istiyoruz. Son olarak vefat edenlerin yakınlarına taziyelerimizi bildirir, yaralılara acil şifalar diliyoruz."

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI