Mardin adaylarımızdan aşiretlere ziyaret

Mardin Milletvekili adayımız Mahmut Kılınç, Midyat’ın önemli aşiretlerden Çelebi ve Ağırman ailelerini ziyaret etti.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Mardin Milletvekili adaylarımızın seçim çalışmaları sürüyor. Ziyaretlere ağırlık veren Mardin Milletvekili Adayımız Mahmut Kılınç, beraberindeki heyetimizle, Midyat’ın önemli aşiretlerden Çelebi ve Ağırman ailelerine ziyarette bulundu.

Kılınç, önce Ağırman Aşireti’ni ziyaret ederek, aşiretin ileri gelenlerinden Seyfettin Ağırman’ı iş yerinde ziyaret etti. Partimizin amaç ve ilkelerini aktaran Kılınç, partimizin bir denge olduğunu bu nedenle destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Kılınç, bölge seçmeninin iki parti arasında bir tercih yapmaya zorlandığını ve bunun seçmene bir hakaret olduğunu söyledi.

Ardından Midyat’ın önde gelen aşiretlerinden Çelebi Aşireti’nin (Malâ Çelebî) eski milletvekillerinden ve aşiret reisi Süleyman Çelebi’yi ziyaret eden Kılınç, partimize destek verilmesi konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini dile getiren Çelebi siyaset konusunda Kılınç’a tecrübelerini aktardı, başarılar diledi.

Heyet, Çelebi’nin oğlu Avukat M. Sait Çelebi tarafından uğurlandı.

Kılınç ve beraberindeki heyet daha sonra Savur’un İçören köyünde  taziye ziyaretinde bulundu. Köy eşrafını da ziyaret eden Kılınç, partimize destek istedi. 

Mardin Milletvekili Adayımız Mahmut Kılınç’a, adaylarımızdan İsa Altunkaynak ve partililerimiz eşlik etti.

MARDİN İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI