“Adalet, huzur, barış, kardeşlikten başka gayemiz yoktur”

Bingöl Milletvekili Adayımız Tasalı, toplumda adaletin, hukukun, barış ve kardeşliğin hâkim olabilmesinden başka gayelerinin olmadığını söyledi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Bingöl İl Başkanlığımız tarafından Ilıcalar beldesinde halka yönelik iftar programı düzenlendi.

Programda konuşan Bingöl Milletvekili Adayımız Hamdullah Tasalı gayelerinin toplumda adaletin, hukukun, barış ve kardeşliğin hâkim olması olduğunu söyledi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programına Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Bahattin Temel, HÜDA PAR Bingöl milletvekili adayı Hamdullah Tasalı ve vatandaşlar katıldı.

Programda davetlilere hitap eden HÜDA PAR Bingöl Milletvekili Adayı Hamdullah Tasalı, Ramazan ayı dolayısıyla düzenlenen iftar programlarının kaynaşmaya vesile olduğunu söyledi.

Ramazan ayının en güzel yönlerinden bir tanesinin de halkla kucaklaşmaları, onlarla bir araya gelmeleri olduğunu belirten Tasalı, yeryüzündeki sıkıntı ve sorunların nedenini fıtrattan uzaklaşmaya bağladı.

Tasalı, “İnsan kutsal bir varlıktır, bunu kavramadığı için maneviyattan, inancından, merhametten ve şefkatten uzaklaştı. Şüphesiz insanı insan yapan değerler vardır. İnsanlar birbirini sevmesi, yardımda bulunması lazım.” dedi.

Parti olarak siyasetimizin merkezine insanı ve adaleti aldığımızı belirten Tasalı, “İnsanı ıslah edelim, insanı yaşatalım. İnsanlar birbirine şefkatle, merhametle, kardeşçe baksınlar. Bu değerlerimizi yaşatalım. Bunları yaşatmadığımız zaman huzurumuz, birliğimiz, beraberliğimiz olmaz.” diye konuştu.

“Adalet, huzur, barış, kardeşlikten başka gayemiz yoktur”

Toplumda adalet ve hukukun hâkim olabilmesi için halkın desteğine ihtiyacımızın olduğunu vurgulayan Tasalı, şunları söyledi:

“Halk olarak yardım eder ve destek olursanız inanıyorum ki hem insanlarımız daha güzel bir yaşam standartına kavuşacak hem toplum hem de idaremiz ıslah olacak. Aksi halde adaletin, hakkın, doğruluğun ve hukukun olmadığı bir yerde barış, huzur, kardeşlik olmaz. Bu değerler için mücadele ediyoruz. Bunun için yanımızda olun, bize destek olun.”

“Gelin hep beraber adaleti ve insaniyeti büyütelim”

İslam coğrafyasında yaşanan acılara dikkat çeken Tasalı, “İslam coğrafyasını görüyorsunuz ne hale geldi. İslam coğrafyasından yaşananlardan ders ve ibret almamız lazım. Rabbimizin şu emrine hepimizin kulak vermesi lazım, ‘Topluca Allah’ın dinine sarılın, tefrikaya, ayrılığa düşmeyin.’ Onu yaptığınız takdirde hem biz hem de hanelerimiz mutlu olacak. Ayrıca toplumumuz huzur bulacak ve ülkemiz güçlenecek. Adaleti ve insaniyeti büyütelim, Gelin bu mücadelede hep beraber yanımızda olun, bizlere destek verin.” ifadelerini kullandı.

BİNGÖL İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI