“Ehil olmayanlar yıllarca bizleri idare ettiler”

Genel Başkan Yardımcımız Temel, yıllarca ehil olmayan kişilerin halkı temsil etme konumunda olduğunu belirterek “Artık sizden birilerinin bu işe el atmasının zamanı gelmiştir.” dedi.

/ ETKİNLİKLER / Küçült | Büyüt

Bitlis İl Başkanlığımız tarafından düzenlenen iftar programına katılan Genel Başkan Yardımcımız M. Bahattin Temel, 24 Haziran Genel Seçimleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Bitlis merkezde açık alanda düzenlenen iftar programımıza, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Bahattin Temel, Bitlis milletvekili adaylarımız, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını yapan Bitlis milletvekili adayımız Cengiz Karakaya, katılım sağlayan herkese teşekkür ederek, 24 Haziran seçimleri için destek istedi.

Programda katılımcılara yönelik bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Bahattin Temel, 25 Haziran’da hayırlı bir gün ile uyanacağımızı, bu ülkenin gerçek sahiplerine kavuşmuş olacağı bir günü hep beraber yaşamayı umduğumuzu söyledi.

24 Haziran seçimleri için milletvekili adaylarımıza destek isteyen Temel, Müslüman halkı yıllarca ehil olmayanların idare ettiğini belirtti.

“Kimi tercih ederseniz onlar tarafından idare edileceksiniz”

Müslüman halkın tercihinin İslam’dan, Allah’tan, Kur’an’dan yana olması gerektiğini ve tarih boyunca bunun hep böyle olduğunu belirten Temel, “Bu halk İslami yaşantıya sahip olmaları dışında, başka bir şey istememiştir. Sizler, İslami hassasiyet ve duyarlılığa sahip insanlarsınız. Peygamber Efendimiz hadisi şeriflerinde, ‘Sizler, bulunduğunuz hal üzere idare olunacaksınız’ buyuruyor. Dolayısıyla kimi tercih ederseniz, kimi başınızda görmek isterseniz, onlar tarafından idare edileceksiniz. Bugün İslam diyarının perişan halinin sebebi de budur. Müslümanlar olarak biz, yıllarca siyasetten, yönetimden, idareden uzaklaştık. Ehil olmayanlar bizi idare ettiler. Artık sizden, sizin aranızdan çıkan, sizin gibi konuşan ve sizin gibi İslami hassasiyete sahip olan, sizin onları tanıdığınız, onların da sizi tanıdığı kardeşleriniz bu işe el atmışlar.” dedi.

“Adaylarımız mecliste sizi temsil edecektir”

Müslüman halkın artık temsiliyet sorununun olmayacağını vurgulayan Temel, “Ama bu tek taraflı olmayacak. Siz bu kardeşlerinizi vekil olarak görmek isterseniz, bunlar vekil olacaklar.  Görmek istemezseniz olmayacaklar. Eğer siz bu kardeşlerinizi meclise gönderirseniz, ben inanıyorum ki sizi temsil edecek, hassasiyetlerinizi bilecek, sizden biri olarak orada bulunacaklardır. Onlar, birilerinin yaptığı gibi, Ankara’ya gittikten sonra sizi unutmayacak. Biz, bu kardeşlerimize kefiliz. Sizde onları biliyor ve tanıyorsunuz. Siz değerli Bitlisli kardeşlerimizden adaylarımız için destek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Program, iftar yemeğinin ardından yapılan dua ile sona erdi.

BİTLİS İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI