"Halk HÜDA PAR’a kucak açmıştır"

Adıyaman milletvekili adaylarımız, Samsat ve köylerinde seçim çalışması yürüttü. Adaylar, halkın partimize kucak açtığını söyledi.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

Adıyaman milletvekili adaylarımiz Ali Çelik ve Mustafa Yetiş, İl Başkanımız Mehmet Demir, Samsat İlçe Başkanımız Hidayet Şimşek, Kahta İlçe Başkanımız Bedir Elçi ile parti üyelerimiz ile beraber, deprem bölgesi olan Samsat ilçesindeki vatandaşları ziyaret ederek, destek talebinde bulundu.

İlk olarak ilçe merkezinde kurulan çadırlardaki esnafı ziyaret eden heyetimiz, esnafın sorun ve sıkıntılarını diledi. Esnaftan seçimler için destek isteyen adaylar, esnafın sıkıntılarının giderilmesi için partimizin ciddi anlamda desteklenerek meclise girmesi gerektiğini ifade etti. Heyetimiz, esnaf ziyaretinin ardından birçok köyü de ziyaret etti.

 "Samsat halkı HÜDA PAR’a kucak açmıştır"

Yaptıkları ziyaretlerin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili adayımız Ali Çelik, şunları söyledi:

"Samsat’ın bir yıl içerisinde iki şiddetli deprem geçirmiş olması halkımızı maddi olarak yıpratmış olabilir. Ancak biz bugün burada HÜDA PAR’ın parti programına hiç çekinmeden evet diyen kardeşlerimizi görünce halkımızın inanç ve tevekkül noktasında ne kadar dirayetli ve sağlam bir temel üzerine oturmuş olduğunu gördük ve buna çok sevindik. Gönül ister ki; buradaki kardeşlerimizi kendi evlerinde rahat rahat otururlar iken ziyaret etseydik. Ancak şuanda çadırlar da ziyaret etmek zorundayız. Daha önce defalarca buradaki kardeşlerimizi ziyaret ederek onların sorunlarını gündeme getirmek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Ancak bundan sonra sadece sorunları dinleyen değil aynı zaman da o sorunların çözümü için mecliste olmamız gerektiğini bugün daha iyi anlamış olduk. Samsatlı kardeşlerimizin samimi duygular ile HÜDA PAR’a evet demeleri bizleri daha çok çalışmaya sevk etmiştir.  Bu Ramazan ayının sıcak günlerinde bizlere sıcacık yüreklerini açan bu kardeşlerimize teşekkür ediyorum."

"Meclisin yeni bir sese ihtiyacı var"

Milletvekili adaylarımızdan Mustafa Yetiş ise meclisin yeni bir ses ve nefese ihtiyacının olduğunu söyledi. Yetiş, "Hür kadrolar memleketin gidişatının yönünü değiştirecek halkımız rahat bir nefes alacaktır. Bugün burada yaptığımız ziyaretler neticesinde halkımızın HÜDA PAR’ın parti programına ve seçim beyannamesine ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Eğer halkımız bizim için evet der ve bu yönde tercih kullanır ise bizler de halkımızın bize olan güvenini boşa çıkarmayacağız. Meclisteki çalışmalarımızda halkımızın inancı ile bağdaşmayan hiçbir işe asla imza atmayacak ve halkımızın huzur ve refahı için gece gündüz demeden çalışacağız. Hiç kimsenin bun da kuşkusu olmasın." ifadelerini kullandı.

"Samsat’ın yaraları sarılmalıdır"

İlçe merkezinde kurulan çadırlarda esnaflık yapmaya çalışan Oktay Erdoğan da, "Samsat bir yıl içinde iki deprem geçirdi. Çok şükür sağlımız yerinde. Bu anlamda herhangi bir sıkıntımız yok. İlçemiz, evlerimiz, işyerlerimiz tamamen yıkılmış durumda. Yetkililerin bir an önce yaralarımızı sarmasını istiyoruz. Tüm bunlara rağmen hayat devam ediyor. Bizler de çoluk çocuğumuzun rızkını temin etmeye çalışıyoruz." dedi.

ADIYAMAN İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI