Şanlıurfa Adayımız Güneş, seçim çalışmalarını sürdürüyor

Şanlıurfa Milletvekili Adayımız Avukat Emin Güneş, seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerine ve temaslarına ara vermeden devam ediyor.

/ ZİYARETLER / Küçült | Büyüt

24 Haziran seçimlerine Diyarbakır ve Batman'da bağımsız 79 ilde de parti ismiyle giren partimiz, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda Şanlıurfa Milletvekili Adayımız Avukat Emin Güneş, kentteki ziyaret ve temaslarını sürdürüyor.

Peygamber Sevdalıları Platformu Şanlıurfa İl Koordinatörlüğü, ‘Dünya Kudüs Günü’ münasebetiyle Balıklı Göl Platosunda bulunan Kudüs Çadırında program düzenledi.

Programda; işgal altında olan Filistin’in özgürlüğüne kavuşturulması için siyonistler  ile tüm ilişkilerin biran önce kesilmesi yönünde çağrıda bulunuldu.

Programa, Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi, HÜDA PAR milletvekili adayları Av. Emin Güneş, Lokman Yalçın, Kamil Tunçay, Rüstem Çakmak, Cuma Aytış, STK Başkanı Osman Gerem, İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Atilla, Memur-SEN Şanlıurfa Başkanı İbrahim Coşkun, Gazeteci Veysel Polat ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan program, Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Nihat Çiftçi’nin selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Ardından konuşan Milletvekili adayımız Av. Emin Güneş, Kudüs’ün İslam inancının bir parçası olduğunu ve Kudüs’ün Müslümanların vazgeçilemez vatanı olduğunu söyledi.

“Ezanın okunduğu bütün topraklar vatanımızdır”

Güneş, “Kudüs’ü bize bir Arap meselesiymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Türkiye’deki Yahudilerle yazışıyorum bana ‘Sen Kürd’sün. Kudüs, Arap amcazadelerimizle bizim aramızda bir toprak meselesidir, sana ne oluyor?’ diyorlar. Bende onlara, ‘Kudüs ecdadımızın bizlere, (Müslümanlara) emanet olarak bıraktığı bir yerdir. Siz unuttunuz mu? Kudüs’ü Selahaddin-i Kürdi aldı ve bize emanet bıraktı. İnşallah orayı tekrar biz (Müslümanlar) alacağız.’ diyorum. Bizim Türk, Kürd, Arap toprağı diye bir toprağımız yoktur. Bizim için üzerinde ezanların okunduğu bütün topraklar vatanımızdır. Biz onları bir birinden ayırmayız, bu ayırımı tanımıyoruz. Özellikle, Sykes-Picot’un koyduğu sınırları ret ediyoruz. Bütün sınırları inkâr ediyoruz. Bu yüzden işgalci rejimi, Ümmetin sırtına saplanmış bir hançer olarak görüyor ve buradan derhal çıkarılmasını istiyoruz.” dedi.

“Siyonistlerle ilişkiler kesilmeli”

Programda Şanlıurfa Milletvekili Adayımız Lokman Yalçın ise İslam ülkelerine seslenerek Kudüs, Filistin ve Gazze’yi konu alan şu bildiriyi okudu:

“Bugün gündemimizde yine Kudüs var! Kudüs, sadece bugünün ve bizim değil, İslam tarihi boyunca tüm zamanların gündeminde olmuştur. Bugün günlerden Kudüs… Bugün Kudüs'ü konuşmamızın, gündemimizde tutmamızın tek bir sebebi var. Barbar siyonistlerin, mukaddes topraklarda işlediği katliamlar, vahşet ve süregelen işgal… İslam coğrafyasındaki acıların ana merkezi olan siyonist işgal sonlanmadıkça acılarımız dinmeyecek, tefrika ve fitne son bulmayacaktır. Bizler Selahaddin'in torunları olarak bu meydandan İslam Ümmetine de sesleniyoruz: Karanlık, şafağın sökmesiyle yok olacaktır. Zulüm hak güçlenince bitecektir. Kudüs bizim birleşmemizi, bütünleşmememizi beklemektedir.  Biz kendi aramızda birlik kuramazsak bu zillet hali, yaşadığımız bu acılar katmerlenerek sürecektir.

Buradan bir çağrı da İslam ülkelerinin idarecilerine yapmak istiyoruz. Nedir bu zillet haliniz? Artık prangalarınızdan ne zaman kurtulacaksınız? Esareti bu kadar mı kabullendiniz? Neden idare ettiğiniz toplumların sesini duymuyorsunuz? Neden müntesibi olduğunuz İslam'ın izzetine göre hareket etmiyorsunuz? Neden hâlâ siyonistlerle ve onun topraklarımızdaki uzantılarıyla askeri ve iktisadi iş birlikleri yapıyorsunuz?

Daha önceleri de defalarca taleplerimizi dile getirdik. Bunları yineliyoruz: Artık siyonistlerle olan askeri ve ekonomik iş birliklerini sonlandırın.Kudüs'ü Filistin'in başkenti ilan edin ve buna ilişkin pratik adımlar atın. Yıllardır büyük sıkıntılar çeken, saldırılara uğrayan Gazze'nin üzerindeki ablukanın kalkması için her türlü baskıyı oluşturun. Siyonist sermayenin ülkenizde ticaret yapmasına izin vermeyin.Filistin topraklarını işgal altında tutan siyonistlerin meşru olmayan rejimini tanımaktan da vazgeçin…Kudüs ve Mescid-i Aksa'nın özgür kalmasında samimi olanlar, bu pratik adımları atmalıdırlar.”

“Haramlar kanunla koruma altına alınmış”

Şanlıurfa Haliliye İlçe Başkanlığımız, iftar programı düzenledi. Programa Şanlıurfa milletvekili adaylarımız; Av. Emin Güneş, Lokman Yalçın, Rüstem Çakmak, Haliliye İlçe Başkanımız Ali Durmaz ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda iftar yemeğinin ardından Milletvekili Adayımız Av. Emin Güneş, bir konuşma gerçekleştirdi.

Partimizin maddiyattan çok, maneviyata önem verdiğinin ifade eden Güneş, asıl maksadımızın ahiret kazancı olduğunu ve böyle bir projenin başka bir partide görülmediğini belirtti.

“Siyaseti ibadet bilinciyle yapıyoruz.” diyen Güneş, “Peygamberimiz, ‘Bir saat adaletin 60 yıl nafile ibadetten daha hayırlı’ olduğunu söylüyor. Bizim gayeniz, amacımız adil yöneticiler olarak insanlara, hizmet etmektir. Biz şuna inanıyoruz, Peygamber Efendimiz (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) ‘Bir toplumun, ümerası ve uleması ifsat olursa, o toplum bozulur. Islah olursa, o toplum ıslah olur.’ diyor. Bizim şu anda, adil, muttaki, imanlı, Salih ümeraya ihtiyacımız var, hem de çok acil.” şeklinde konuştu.

Allah’ın (celle celaluhu) haram kıldığını kanunla korumaya alındığına dikkat çeken Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Toplumu ifsat eden içki, kumar, faiz ve fuhuş devletin koruması, kanuni güvencesi altında. Bunlar, bizim korumakla yükümlü olduğumuz 5 asli olmazsa olmazlarımızı tehdit ediyor. İçki, kumar, fuhuş ve faizin olduğu bir toplumda, can, mal, akıl, nesil ve din güvenliği olmaz.”

Program yapılan dua ile nihayete erdi.

Adayımız Güneş’ten köy ziyaretleri

Şanlıurfa Milletvekili Adayımız Emin Güneş, merkez Eyyübiye ve Bozova ilçesine bağlı Sesi Gür, Alankuş, Ortaören, At Giden, Alimerdan ve Haşit mahallerini ziyaret etti.

Mahalleliler, aynı zamanda akrabaları olan Emin Güneş'in partimizden aday olmasını takdirle karşıladıklarını ve desteklerini verme kararı aldıklarını ifade ettiler.

Partimize destek verme kararı aldıklarından dolayı kendilerine teşekkür eden Güneş, partimizin diğer partilerle farklılıklarını anlattı.

Toplumda maneviyatı etkileyen içki, kumar, fuhuş, hırsızlık gibi kötü alışkanlıklarla mücadelelerinin parti olmadan öncede olduğunu ifade eden Güneş, “Parti olmadan öncede bunlarla mücadelemiz vardı. Çünkü bir yerde içki, kumar, fuhuş gibi kötü alışkanlıklar çoğaldığı takdirde canımız, malımız, dinimiz ve neslimiz tehlikeye girer. Bunlar toplumu tehdit eden alışkanlıklardır.” dedi.

İktidarların maneviyata önem vermediğini, daha çok dünya malına ve dünyaya yönelik işler yaptıklarının altını çizen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü.

“İktidarlar hava alanı, yollar, hastaneler yapıyor. Tabi ki bunlara ihtiyaç vardır önemlidir. Bunların olmasını, çoğalmasını bizlerde istiyoruz. Ama en önemlisi maneviyattır. Huzurun ve adaletin olmasıdır. Allah’a (celle celaluhu) inanan, ondan korkan biri, yaptıklarının hesabının olacağı korkusuyla hareket ederse adaletli davranır. Yoksa Allah’tan korkmayan insan her şeyi yapar.”

Ziyaretlerde Güneş’e Eyyübiye İlçe Başkanımız Ahmet İdem ve partililerimizden oluşan bir heyet eşlik etti.

ŞANLIURFA İL BAŞKANLIĞI 

Sistem "AÇIK BETA" Modundadır.

FORM BİLGİLERİNİ DOLDURUNUZ.

YUKARI